یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال بطلان احکام صادره از سوی قاضی فاسد در پاسخ به این سوال که آیا احکام صادره از سوی قاضی منصوری باطل خواهد شد و آیا امکان بازنگری در آن وجود دارد یا خیر، اظهار کرد: خیر بازنگری در این احکام روند خود را دارد.

غلامرضا منصوری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حسن نوروزی در خصوص محاکمه قاضی که پیشتر حکم فیلترینگ پیام رسان تلگرام را صادر کرده بود و درباره‌ی حواشی و اتفاقات مربوط به اقدامات متخلفانه قاضی منصوری و درباره این‌که اگر فساد قاضی در چنین مواردی محرز شود آیا احکامی که پیش‌تر صادر کرده بوده باطل می‌شود یا خیر، گفت: خیر بازنگری در احکام روند خود را دارد به دلیل این‌که این مسائل، مسائل امنیتی و قضایی است باید این سوالات را از آقای اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه بپرسید.

وی همچنین درباره‌ی این‌که آیا کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی به موضوع مرگ قاضی منصوری و تخلفات وی ورود خواهد کرد یا خیر، گفت: هنوز این موضوع مشخص نیست، چرا که وضعیت کمیسیون هنوز به صورت کامل مشخص نشده است. ان‌شاء‌الله وضعیت کمیسیون هفته آینده مشخص خواهد شد.

 • پیشنهاد عباس عبدی

در همین زمنیه عباس عبدی، تحلیل گر سیاسی در یادداشتی از دستگاه قضایی کشور درخواست کرد با توجه به اتهامات قاضی منصوری، پرونده‌هایی که وی در آنها حکم صادر کرده مورد بازنگری قرار گیرد.

 وی در روزنامه اعتماد نوشت: تعداد زیادی از دوستان و همکاران روزنامه‌نگار در سال ۱۳۹۱ دچار برخورد قضایی قاضی منصوری شدند و هزینه‌های زیادی را متحمل شدند، که نه آمادگی پرداخت آن را داشتند و نه استحقاق آنان بود. برخی از آنان گزارش این برخوردها و تبعات آن را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند. یکی از آنان همسرش بیماری خطرناک داشته که بدتر شده است. دیگری مادرش دچار حمله قبلی شده است و چه خانواده‌های محترمی که بی‌هیچ‌ وجهی فرزندان‌شان با چنین وضعی مواجه شدند. یکی دیکر زندگی‌اش از هم پاشید و ...

با وجود این و با توجه به دو موضوع مقدماتی مذکور، به دو دلیل پیشنهاد می‌کنم که پرونده این روزنامه‌نگاران دوباره بازنگری شود. حتی نمی‌گویم که حکم را نقض کنند تا قاعده حقوقی نقض شود، ولی می‌توان رسیدگی کرد و حرف‌های آنان را شنید و در این مورد از آنان دلجویی کرد. در واقع آنان مرارت‌های این احکام را چشیده‌اند و این بررسی مجدد بیشتر با هدف بازسازی اعتبار احکام گذشته است. 

متن کامل یادداشت عباس عبدی را از { اینجا } بخوانید.

کد خبر 525876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  3 0
  اول میگن قاضی فاسد بوده بعد میگن احکامش درست بوده!
 • سعید IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  3 1
  نهادهای امنیتی لطفا بررسی کنند ببینند کسانی که دنبال فیلترینگ های مختلف هستند، آیا واقعا دلسوز مملکت هستند و یا شاید مثل این قاضی های فاسد رشوه های میلیاردی گرفتند و در درازمدت از پشت به نظام ضربه می زنند؟
 • فدائی حیدری IR ۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  1 0
  ظلم وتعدی وحق کشی وضبط اموال مردم توسط منصوری وضالمان زیر مجموعه وی نباید بازنگری شود درظاهراومرده است اتش جهنم درمنتظرش هست چندصباحی دیگرزنده است اماچهسود مانندانسان زندگی ندارد هردم ممکن است یاتوسط یاران درداخل یا هوادارن بیونی کشته شود
 • IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۷
  1 0
  رای صادره از سوی قاصی فاسد بمنزله حق ناحق شد باید دل محکومان را بدست آورد اگر روزنامنگار بودند اگر چه خود به قعر جهنم هم کیشان خود رفت

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار