عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران از انجام مذاکره با بنیاد مستضعفان جهت تغییر کاربری باغ نیایش خبر داد و گفت: شهرداری به دنبال اخذ مالکیت باغ نیست.

زهرا نژادبهرام

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره حل معضل شهروندان منطقه ۵ تهران در حوالی بیمارستان امید، اظهار داشت:  این بیمارستان در بلوار امام حسین نبش همت در یک کوچه بن‌بست قرار دارد و ساخت بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی مقابل آن در کوچه‌ای ۶ متری از فاجعه‌های شهرسازی محسوب می‌شود.

وی افزود: مشکل مردم این محله چندین بار به اعضای شورای شهر گزارش شد و ما پس از بررسی این مسأله و برگزاری جلساتی با شهردار منطقه و شورایاران تلاش کردیم اقدامات لازم را جهت رفع این معضل انجام دهیم.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران اعلام کرد: قرار است دو تا سه طرح جهت رفع این چالش شهرسازی انجام گیرد که یکی از آنها احداث زیرگذر از اتوبان باکری تا کوچه مربوط به بیمارستان امید است و به زودی اقدامات مناسبی در این راستا صورت می‌گیرد.

نژادبهرام در مورد مذاکره با بنیاد مستضعفان جهت اختصاص بخشی از باغ نیایش به بیمارستان اعصاب و روان در منطقه ۲ تهران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بر اساس بررسی‌های انجام گرفته هیچ استفاده‌ای از این باغ نمی‌شود و فقط خانه سرایداری در آن دایر است که ما از رئیس بنیاد مستضعفان خواسته‌ایم کاربری این باغ را تغییر دهد و آن را در اختیار بیمارستان اعصاب و روان نیایش قرار دهند.

وی گفت: به هیچ عنوان شهرداری به دنبال اخذ مالکیت باغ نیایش نیست و از آنجایی که بیمارستان اعصاب و روان مربوط به جانبازان ۸ سال دفاع مقدس است، درخواست کردیم بخشی از این باغ ۵ هزار متری در اختیار بیمارستان قرار گیرد.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران اعلام کرد: ‌هر چند که رئیس بنیاد مستضعفان با پیشنهاد شهرداری مخالفت نکرده ولی هنوز اقدام مؤثری علی‌رغم پیگیری اعضای شورای شهر صورت نگرفته است و امیدواریم بزودی تبدیل باغ نیایش به بیمارستان انجام شود.

کد خبر 525774

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار