یک بانوی چینی ۱۵ سال است با تمام وجود از پدری که زندگی نباتی دارد پرستاری می‌کند و بزرگ‌ترین آرزویش این است که پدر فقط یک‌بار دیگر نام او را بر زبان بیاورد.

لي كين بانوي فداكار چيني

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از دیلی میل، این زن که لی کین نام دارد، سال‌ها پیش همه کارهایش را کنار گذاشت تا تمام‌وقت به پدر بیمار خود برسد. پخش تصاویر این دختر فداکار هنگام مراقبت از پدر ناتوان قلب میلیون‌ها شهروند چینی را به درد آورده و به آنها درس اخلاق و از خود گذشتن داده است. او مدیر یک شرکت بود و حال‌ها صرفا پرستار پدری است که ۱۵ سال است فقط زندگی نباتی دارد.

خانم کین هر روز چند نوبت به پدر غذا می‌دهد، او را حمام می‌برد و هر دو ساعت ادرار و مدفوع را پاک می‌کند. این دختر در شبانه‌روز فقط سه ساعت می‌خوابد و ۲۱ ساعت دیگر چند بار پدر را ماساژ می‌دهد و جابه‌جا می‌کند تا زخم بستر نگیرد. مرد سال‌ها پیش با یک سکته وارد زندگی نباتی شد و از آن زمان به بعد هرگز نتوانست نام دخترش را صدا کند. کین می‌گوید پدر به او «یایا» می‌گفت و بزرگ‌ترین آرزویش این است که فقط یک‌بار دیگر این نام را بشنود.

کین در گفتگو با رسانه‌های محلی از اینکه می‌تواند بیشتر ساعت‌های روز را با پدرش بگذراند، ابراز خوشحالی کرد و گفت: «خیلی‌ها فکر می‌کنند پدرم بدون من نمی‌تواند دوام بیاورد و زنده بماند، در حالی که کاملا برعکس است و من بدون او می‌میرم.» پدر فقط با باز و بسته کردن چشم و درآوردن صدایی شبیه ناله می‌تواند با دیگران ارتباط برقرار کند و همین اندک هم برای دخترش کافی است تا از نیازهای او باخبر شود.

این خانم تقریبا ۴۰ ساله پس از مرگ مادرش کار خود را کنار گذاشت تا پرستار تمام‌وقت پدر باشد. او در این ۱۵ سال با پدر در یک اتاق خوابیده تا هر دو ساعت یک‌بار بیدار شود و پدرش را جابه‌جا کند. سال ۲۰۱۵ هم یک باغچه کوچک ساخت تا پدر را کنار آن بگذارد. او به رسانه‌ها گفته است پدرش پیش از بیمار شدن بسیار به گل و گیاه علاقه داشت و هر روز چند ساعت به تماشای باغچه می‌نشیند. کین ازدواج نکرده و تا وقتی پدر زنده باشد، می‌خواهد فرزند و پرستار او باقی بماند.

کد خبر 525635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار