معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۵ شهرداری تهران گفت: نیروگاه برق خورشیدی ۲۰ کیلوواتی بوستان کوهسار با هدف کاهش آلاینده‌های زیست محیطی و با نصب ۷۶ پنل خورشیدی به بهره‌برداری رسید.

نیروگاه خورشیدی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا علی زمانی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۵ شهرداری تهران با اعلام این خبر افزود: با توجه به ضرورت تأمین ۲۰ درصد انرژی مصرفی ساختمان‌های دولتی و اماکن عمومی از محل انرژی‌های تجدیدپذیر، نیروگاه ۲۰ کیلو واتی خورشیدی بوستان کوهسار به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این نیروگاه با نصب ۷۶ پنل خورشیدی، در زمینی به مساحت ۱۰۰ متر و در هوای پاک و ارتفاع بالای بوستان کوهسار احداث شده است.

معاون خدمات شهری منطقه ۵ تهران به کاهش ۱۳ تنی گاز CO۲ با بهره‌برداری از این نیروگاه اشاره کرد و اظهار داشت: از مزیت‌های این نیروگاه خورشیدی توان تولید برق سالانه ۳۶ مگاوات بر ساعت است.

علی زمانی تصریح کرد: با احداث این نیروگاه، انرژی‌های پاک، ارزان و تجدیدشونده توسعه و انتشار گازهای گلخانه‌ای و استفاده از منابع سوختی تجدیدناپذیر و فسیلی کاهش پیدا می‌کند.

وی جایگزینی فرم‌های سبزتر انرژی را گامی مهم برای حفاظت از محیط زیست عنوان کرد و گفت: انرژی پنل‌های خورشیدی با محیط زیست سازگار است و با جایگزینی آن می‌توان از هدر رفت سوخت و آب برای تولید برق و تخریب منابع جلوگیری کرد.

پنل خورشیدی طول عمر بلندی دارد و در شرایط نگهداری مناسب، تا ۲۵ سال و حتی بیشتر قابل استفاده است.

کد خبر 524254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار