سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: افزایش هزینه حق اشتراک خطوط تلفن ثابت از ماه آینده در قبوض صورتحساب مشترکان اعمال می‌شود.

تماس تلفنی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محمدرضا بیدخام با بیان این‌که مجمع عادی فوق العاده صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران شنبه ۳۱ خردادماه با حضور حداکثر اعضا اعم از نمایندگان دولت، بورس و خصوصی‌سازی تشکیل جلسه داد، گفت: در این جلسه تغییرات مربوط به میزان حق اشتراک مشترکان خطوط تلفن ثابت به تصویب رسید.

وی گفت: این تغییر قیمت بر پایه ماده ۴ قانون تاسیس شرکت مخابرات ایران اجرا می‌شود و از ماه آینده در قبوض صورتحساب مشترکان مخابرات محاسبه خواهد شد.

به گفته بیدخام، بر اساس این ماده، تعرفه خدمات مخابراتی، سپرده، ودیعه، حق‌ اشتراک، اضافه مکالمات و هزینه تغییر مکان وسایل مخابراتی مشترکین از طرف ‌شرکت مخابرات، تهیه و پس از تصویب مجمع عمومی، لازم الاجراست.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با بیان این‌که هزینه حق اشتراک تلفن ثابت مربوط به هزینه‌ای می‌شود که مخابرات به صورت ماهانه از هر خط تلفن، بابت نگهداری دریافت می‌کند، ادامه داد: مبلغ حاصل، صرف توسعه شبکه مخابراتی کشور می‌شود.

بیدخام افزود: مطابق با تصمیم مجمع سهامداران مخابرات ایران، از این پس مشترکان تلفن ثابت در تهران باید ماهانه مبلغ ۸ هزار تومان بابت حق اشتراک خط خود پرداخت کنند. این رقم تا پیش از این ۲ هزار تومان بوده است.

وی با بیان این‌که در تهران حدود ۷ میلیون خط تلفن ثابت وجود دارد و بیشترین تغییر اعمال شده در هزینه اشتراک نیز، مربوط به این شهر است، گفت: حق اشتراک مشترکان تلفن ثابت در روستاها تغییری نداشته و همان ۱۰۰ تومان محاسبه خواهد شد. اما مشترکان شهری از این پس باید بابت حق اشتراک مبلغ ۲ هزار تومان، مشترکان مراکز شهرستان‌ها ۲۵۰۰ تومان، مشترکان در مراکز استان‌ها ۴ هزار تومان و در کلانشهرها ۵ هزار تومان، پرداخت کنند.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: این تصمیم با حضور نماینده دولت و حضور ۸۹ درصدی صاحبان سهام در مجمع شرکت مخابرات ایران مصوب شده و شرکت مخابرات ایران، با استناد به مصوبه رگولاتوری، این اختیار را دارد و نیاز به تایید رگولاتوری نیست. کمااینکه با توجه به رشد تورم، این افزایش قیمت، رقم برای مشترکان بالایی محسوب نمی‌شود. 

به گزارش مهر، تا پیش از این مخابرات برای حق اشتراک ماهیانه بابت هر خط تلفن ثابت، از مشترکان در روستاها ۱۰۰ تومان، در شهرها ماهانه ۷۵۰ تومان، در شهرستان‌ها ۱۰۰۰ تومان، در مراکز استان‌ها غیر از کلانشهرها ۱۲۰۰ تومان، در کلانشهرها ۱۵۰۰ تومان و در تهران ۲۰۰۰ تومان دریافت می‌کرد.

پس از آن‌که دریافت آبونمان تلفن ثابت در سال ۹۷ و به دستور دیوان عدالت اداری از قبوض مشترکان حذف شد، شرکت مخابرات ایران برای جبران بخشی از کاهش درآمد خود از محل آبونمان، گزینه حق اشتراک را در صورتحساب مشترکان اعمال کرد.

کد خبر 523660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • abdi IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
  3 0
  بارک الله که با تشکیل جلسه حق خودشون رو از مردم میگیرن،ولی برای مردم هم همین تلاش رو بکنید بیچاره یارانه ازاول تا بحال نه تنها افزایش نداشته بلکه ارزش خودشو از دست داده ....چرا؟؟
 • بهزاد IR ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۳۱
  2 0
  از دشمنان برند شکایت به دوستان === چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم
 • بهناز AT ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  0 0
  حداقل شما که بدون اجازه مشتری قرارداد را یکطرفه گران میکنید و سازمان حمایت از مصرف کننده هم حمایتی نمیکنه ، ماهانه ۵۰۰ دقیقه هم مکالمه رایگان داخل شهری میدادید.
 • IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
  1 0
  مگه داریم ماهانه روزنامه و مجله میگیریم که حق اشتراک بدیم! خط تلفن به نام خودمونه دیگه اشتراک چه کشکیه؟! درآمد مخابرات همون هزینه تماس ها میشه حق اشتراک نامردیه.
 • محسن NL ۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۴
  0 0
  حق اشتراک همان آبونمان دیگه.اسمشو عوض کردند 4 برابر هم میکنن.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار