رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با اشاره به بخشنامه اخیر شهرداری در خصوص منع به کارگیری کودکان زباله‌گرد، از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده این کودکان، موارد را به سامانه ۱۳۷ گزارش دهند.

كودك زباله گرد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، مسعود حمزه‌ای موضوع کودکان کار به ویژه زباله‌گردی کودکان را یکی از دغدغه‌های شهرداری تهران دانست و اظهار داشت: در همین راستا بخشنامه‌ای در خصوص منع به کارگیری کودکان زباله‌گرد صادر و جهت پیگیری به معاونت اجتماعی و فرهنگی و سازمان بازرسی شهرداری ابلاغ شد.

وی با تاکید بر اینکه اصل برای کودکان، کودکی است؛ افزود: متاسفانه برخی از پیمانکاران، کودکان نیازمند ایرانی و غیرایرانی را با دستمزدهای بسیار اندک به خدمت می‌گیرند و به نوعی از آنها در جمع‌آوری پسماندهای خشک سوءاستفاده می‌کنند.

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در راه شناسایی کودکان زباله‌گرد نیازمند همراهی شهروندان و سازمان‌های مردم‌نهاد هستیم، گفت: تلاش ما بر این است تا با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و نظارت عمومی از طریق شهروندان به موضوع کودکان کار رسیدگی کنیم؛ لذا درخواست ما از شهروندان این است که فعالیت کودکان زباله‌گرد را با ذکر منطقه و ناحیه محل‌ و همچنین کد مخزن به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند تا با پیمانکار خاطی نیز برخورد شود.

کد خبر 523413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار