شهردار منطقه ۱۲ تهران از برپایی موقت جمعه بازار پروانه در پارک شهر از هفته آینده خبر داد.

پاركينگ پروانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علی‌محمد سعادتی در این باره گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و همچنین بنا بر اعلام ستاد ملی کرونا، جمعه بازار پروانه از هفته آینده می‌تواند فعالیت خود را با تغییر مکان موقت برپا کند.

شهردار منطقه ۱۲ تهران با بیان این که ستاد ملی کرونا موافقت کرده است که روز بازارها با رعایت پروتکل‌های خاص فعالیت خود را می‌توانند آغاز کنند، گفت: همانطور که بارها تاکید کردیم پارکینگ پاساژ پروانه دارای مشکلات ایمنی گسترده‌ای است به گونه‌ای که در چند سال اخیر سازمان آتش‌نشانی ۲۷ مورد اخطار در مورد عدم ایمنی پارکینگ پاساژ پروانه به شهرداری منطقه ابلاغ کرده بود.

وی با بیان این که بهمن ماه مدت اعتبار قرارداد پیمانکار جمعه بازار پروانه و شهرداری به اتمام رسید و با توجه به افزایش فرسودگی و عدم ایمنی پارکینگ، نسبت به عدم تمدید قرارداد با پیمانکار اقدام کردیم و حالا وارد فاز مقاومسازی پارکینگ پروانه شده‌ایم، گفت: ۲۷ مورد اخطار در مورد یک پارکینگ پنج طبقه که مراجعه‌کننده زیادی داشت - به گونه‌ای که تنها در روز جمعه بیش از ۲۳ هزار نفر در این پارکینگ تردد می‌کنند - اخطار کمی نیست و تصور کنید حتی اگر یک حادثه کوچک رخ دهد چه اتفاقی بزرگتر و دردآورتر از پلاسکو و مسجد ارگ می‌توانست در این جمعه بازار رخ دهد.

شهردار منطقه ۱۲ تهران با بیان اینکه شهرداری، جمعه بازار پروانه را یک برند معروف در قلب تهران قدیم می‌داند و نسبت به حفظ آن اقدام خواهد کرد، افزود: بر همین اساس با توجه به ابلاغیه و دستورالعمل ستاد ملی کرونا، به طور موقت جمعه بازار پروانه به ضلع غربی پارک شهر منتقل می‌شود و سعی داریم با نصب سازه‌های چادری و غیره فضای فاخر برای این پارک مهم شهر ایجاد کنیم.

سعادتی با تاکید بر اینکه انتقال مکان جمعه بازار موقتی خواهد بود، گفت: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا باید میان هر غرفه، ۳.۵ تا ۴ متر فاصله وجود داشته باشد که اجرای این پروتکل تنها در یک فضای گسترده باز همچون پارک شهر امکان‌پذیر بود.

وی در خاتمه گفت: از جمعه هفته آینده، جمعه‌بازار پروانه در پارک شهر برپا خواهد شد و دستفروشان و کارآفرینان جمعه بازار می‌توانند برای دریافت غرف روزانه خود به آن جا مراجعه کنند و همچنین شهروندان نیز می‌تواند با استفاده راحت از مترو و اتوبوس به این مکان مراجعه کنند.

کد خبر 522923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار