یک نماینده سابق مجلس گفت: به نظر من این مجلس باید به دشمن خارجی و کسانی که منافع ملی را مورد ضربه قرار دادند توجه کنند و معیارهای‌شان را برای کار کارشناسی تغییر دهند؛ مگر نه خشت اول را که کج بگذارند تا ثریا دیوارشان کج می‌رود.

قاسم میرزایی نکو‌

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، قاسم میرزایی نکو در ارتباط با مقایسه گام اول مجلس یازدهم با مجلس پیشین در بررسی اعتبارنامه‌ها اظهار کرد: با توجه به مقایسه میان دو مجلس فعلی و گذشته که از ۷ خرداد شروع به کار کرده است می‌توانیم تفاوت‌هایی را در عملکرد این دو مجلس پیدا کنیم. در قدم ابتدایی باید ۲۰ روز اول مجلس دهم،‌ نوع شکل گیری کمیسیون‌ها، فراکسیون‌ها، یارگیری‌ها و مهم‌تر از همه بررسی اعتبار نامه ها را با مجلس فعلی مقایسه کنیم.

وی ادامه داد: علارغم تهمت‌هایی که برخی از نمایندگان مجلس دهم زده می‌شد و برخی از آنان را یاران کیف انگلیسی‌ها می‌دانستند اما انقدر دوران بررسی اعتبارنامه‌ها را دقیق طی کردند که یک مورد اعتراض هم درصحن نداشتیم؛ اما ظاهرا اگر همین بخش را با مجلس فعلی مقایسه کنیم متوجه تفاوت‌هایی می‌شویم.

این نماینده سابق مجلس گفت: نطق‌ها و صحبت‌های برخی نمایندگان نشان می‌دهد فضای کلی مجلس خیلی به سمت خط و نشان‌ کشیدن  می رود؛ به جای کار کارشناسی، تحکم را وارد صحنه کرده‌اند. من نطق چند نماینده را شنیدم خیلی با تندی و پرخشگری صحبت می کنند و دولت و نظام را نشانه می‌گیرند. آن هم برای دولت که مال نظام است، ۲۴ میلیون رای دارد و مورد تایید رهبری است.

وی تصریح کرد:  به نظر من این مجلس باید به دشمن خارجی و کسانی که منافع ملی را مورد ضربه قرار دادند توجه کنند و معیارهای‌شان را برای کار کارشناسی تغییر دهند؛ مگر نه گام اول را که کج بردارند تا ثریا دیوارشان کج می‌رود.

میرزایی‌نکو گفت: همین الان هم مشخص است که رانت سیاسی فعال است. اگر پرونده تاجگردن باید بررسی می‌شد به پرونده دیگران هم باید رسیدگی شود. گرایش فکری آدم ها که نیست، باید با فساد در هر گرایشی مبارزه کرد همین نشان دهنده این است که تا چه اندازه این مجلس به دنبال خودی و ناخودی کردن است.

کد خبر 522868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حیدرزاده از گچساران IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
  0 0
  هنوز زود است که قضاوت کنیم ولی انشاالله که عملکرد مجلس یازدهم مثل این جند روز نباشد .البته به نظر من قالیباف گزینه مناسبی برای ریاست مجلس نبود ،حداقل تا مشخص شدن پرونده املاک نجومی .
 • IR ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
  0 0
  سالهاست که سیاست بازی و سیاست زدگی جای سیاست گذاری را گرفته و دوره های قدرت به تناوب در دست اصول گرایان و اصلاح طلبان قرار گرفته است هم اصول فراموش شد و هم اصلاح مفهوم خود را از دست داده است

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار