رئیس پلیس بین‌الملل ناجا ضمن تشریح جزئیات شناسایی و دستگیری قاضی «غلامرضا منصوری» یکی از متهمان پرونده اکبر طبری (معاون پیشین قوه قضاییه) گفت: روند استرداد و انتقال متهم به کشور در دستور کار جدی پلیس است و طی روزهای آتی انجام می‌شود.

غلامرضا منصوری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سردار هادی شیرزاد اظهار داشت: بر اساس اعلام قوه قضائیه مبنی بر تحت تعقیب بودن نامبرده، پلیس بین الملل ناجا بلافاصله برای فرد مذکور اعلان «قرمز» صادر کرد و  این اعلان بین المللی را در اختیار سایر کشورها قرار داد.

 وی افزود: این فرد طی چند روز گذشته در بخارست، پایتخت رومانی شناسایی و  پیرو مکاتبات ما با پلیس محلی بخارست و اینترپل رومانی، پلیس این کشور بر اساس مستندات و مدارک ارسالی، وی را دستگیر کرد.

رئیس پلیس بین الملل ناجا ادامه داد: منصوری در حال حاضر در کشور رومانی به سر می برد و  به دلیل محدودیت های پروازی با توجه به شیوع کرونا هنوز بازگرداندن وی به کشور ممکن نشده اما روند انتقال و استرداد وی به کشور در دستور کار جدی پلیس است و طی روزهای آینده انجام می شود.

روز گذشته غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه نیز در جمع خبرنگاران اعلام کرد: غلامرضا منصوری در رومانی توسط پلیس اینترپل دستگیر شده اما به دلیل شیوع کرونا چون هیچ پروازی در این کشور انجام نمی شود، فعلا به ایران آورده نشده است.

اسماعیلی ادامه داد: یکی دو متهم پرونده طبری در خارج از کشور به سر می برند. یکی از متهمان به نام آقای منصوری اعلام کرده بود که  به ایران برمی‌گردد و در جلسه دادگاه شرکت خواهد کرد ولی بررسی هایی که ما انجام دادیم، متوجه شدیم این اعلام، اعلام جدی نیست بلکه تبلیغاتی است. متعاقب این موضوع، مراتب به پلیس اینترپل اعلام شد.

وی افزود: این فرد که اکنون در رومانی به سر می برد، از شب گذشته در اختیار پلیس اینترپل قرار گرفت و دستور بازداشت وی در رومانی صادر شده است. متاسفانه به دلیل اینکه وضعیت پروازهای رومانی به صورت کامل قطع است، درچند روز آینده  امکان حضور این فرد در جلسه دادگاه فراهم نخواهد شد اما به محض اینکه موانع رفع شود و همکاری های دولت رومانی هم با ما تداوم داشته باشد، نسبت به انتقال وی به ایران برای حضور در دادگاه اقدام می شود.

غلامرضا منصوری، متهم ردیف نهم پرونده اکبر طبری است که به دریافت رشوه بیش از ۵۰۰ هزار یورو متهم است و به همین دلیل از کشور متواری شده است. وی چند روز پیش از دستگیری توسط اینترپل رومانی در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر کرد، گفت که برای درمان بیماری به خارج از کشور رفته و به محض این که پروازی پیدا کند، به کشور باز خواهد گشت تا پاسخگوی اتهامات خود باشد.

کد خبر 521699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار