مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از غرق شدن ۴۷ نفر در دریای خزر در سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت شهرستان های محمودآباد با ۱۰، بابلسر و نوشهر هر کدام با ۹ فوتی بیشترین موارد مرگ ناشی از غرق‌شدگی را داشتند.

غرق‌شدگی

به گزارش همشهری‌آنلاین، ایسنا به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، دکتر علی عباسی اظهار کرد: ۳۱ نفر در ساعات ۸ صبح تا ۲۰ شب و مابقی در ساعات غیرپوشش غرق شدند، بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی در مازندران، ۴۰ نفر از غرق‌شدگان غیربومی و مابقی بومی بودند.

وی تصریح کرد: در این مدت شهرستان‌های محمودآباد با ۱۰، بابلسر و نوشهر هر کدام با ۹ فوتی بیشترین موارد مرگ ناشی از غرق‌شدگی را داشتند، گفت: از کل موارد غرق‌شدگی در چهار ماه خرداد تا شهریور سال گذشته،  ۳۱ نفر در محدوده خارج طرح، ۲ نفر در داخل طرح، ۱۰ نفر بخش خصوصی و ۴ نفر منطقه غیر قابل پوشش جان باخته‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خاطرنشان کرد: بر اساس آمار، بیشترین ماهی که در آن غرق‌شدگی اتفاق افتاد به ترتیب مربوط به مرداد ماه با ۱۸، شهریور با ۱۴ و تیر با ۱۲ مورد به ثبت رسید.

عباسی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد بیشتر غرق‌شدگان در سنین ۲۱ تا ۳۰ سال شامل ۱۷ مورد هستند و بعد از آن ۱۱ تا ۲۰ نفر با ۱۲ مورد و ۳۱ تا ۴۰ با ۷ مورد غرقی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

عضو شورای قضایی استان در پایان خاطرنشان کرد: بدون‌شک اطلاع‌رسانی و پیگیری‌های به موقع اصحاب رسانه شامل صداو سیما، خبرگزاری‌ها، رسانه مجازی و حساسیت و حضور فعال و ارایه راهکارهای مناسب مسئولین استانی، استانداری، فرمانداری، شهرداری و... و. در کاهش این آمار مثمرثمر خواهد بود.

کد خبر 519422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

دیدگاه خوانندگان