رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: ایجاد آتش کنترل‌شده برای از بردن علف‌های هرز، موجب آتش‌سوزی و آلودگی هوا و محیط زیست می‌شود.

صدر اعظم نوري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در واکنش به آتش‌سوزی‌های سریالی فضای سبز در پایتخت گفت: یکی از شیوه‌هایی که شهروندان در از بین بردن علف‌های هرز استفاده می‌کنند ایجاد آتش‌سوزی کنترل‌شده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر این نکته که استفاده از این روش به هیچ وجه توصیه نمی‌شود، افزود: ایجاد آتش‌سوزی آن هم کنترل‌شده باعث آسیب به محیط زیست و آلودگی هوا می‌شود که متاسفانه برخی از افراد برای کاهش هزینه‌ها به جای علف‌زنی، آتش کنترل‌شده ایجاد می‌کنند.

نوری در واکنش به فیلم منتشر شده مبنی بر تاخیر آتش‌نشانی برای اطفاء حریق بوستان چیتگر، گفت: به وضوح مشخص بود که این فیلم ساختگی است و واقعیت ندارد زیرا شهرداری تهران در بوستان‌های جنگلی دارای ایستگاه ثابت آتش‌نشانی است.

او در پاسخ به این سوال که وضعیت تجهیزات آتش‌نشانی در حال حاضر به چه شکل است و آیا کمبودی در این زمینه وجود دارد، تاکید کرد: وضعیت لجستیک سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران بسیار مطلوب است و در جلسه‌ای که چند روز پیش برگزار شد از تجهیزات جدید آتش‌نشانی رونمایی شد و در اختیار ایستگاههای آتش‌نشانی قرار گرفت.‌

کد خبر 519218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار