مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: دانشجویان خارجی از نیمه دوم شهریورماه مجاز به بازگشت به کشور هستند و بخشنامه‌های لازم هم دراین خصوص ابلاغ شده است.

دانشجوهای خارجی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، عبدالحمید علیزاده اظهار کرد: هماهنگی‌های لازم با دانشگاه‌ها انجام شده و بخشنامه‌های لازم هم ارسال شده است تا این دانشجویان از نیمه دوم شهریور  با عادی شدن شرایط بتوانند برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های خود برگردند.

علیزاده افزود: دانشگاه‌ها برای برگزاری امتحانات این دانشجویان، همکاری لازم را با دانشجویان خواهند داشت.

وی گفت: دانشجویان خارجی که می‌توانند در آزمون‌های غیرحضوری شرکت کنند، مانند بقیه دانشجویان در آزمون‌ها شرکت می‌کنند ولی اگر امکان شرکت در این آزمون‌ها را نداشته باشند، زمانی که بازگشتند، با همکاریی که دانشگاه‌ها با آنها خواهند داشت، در امتحانات شرکت می‌کنند.

بنا بر این گزارش، در نخستین روزهای شیوع کرونا در ایران، با همکاری و هماهنگی صورت گرفته میان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی و برخی مراجع ذیصلاح، زمینه‌ای فراهم شد تا دانشجویان بین‌المللی بتوانند در کمترین زمان ممکن و بدون تشریفات مرسوم اداری از کشور خارج شوند.

با اقدامی که در هفته اول اسفندماه سال ۹۸ برای تسهیل خروج دانشجویان غیر ایرانی صورت گرفت، حدود ۱۵۰۰۰ نفر دانشجو به کشور خود بازگشتند که رضایت خاطر مسئولان کشورهای مبدا و خانواده‌های این دانشجویان را در پی داشت.

ایام تعطیلات دانشگاهی به مناسبت مقابله با بحران کرونا تعداد ۱۵۶۸۰ دانشجو به کشور خود بازگشته‌اند که همانند دانشجویان ایرانی در حال حاضر به صورت مجازی و آنلاین آموزش‌های دانشگاهی خود را دنبال می‌کنند.

کد خبر 518945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار