معاون آموزشی وزارت علوم ضمن بیان جزئیات بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، شرط برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان به شیوه‌های حضوری و غیرحضوری را اعلام کرد.

برگزاری امتحانات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علی خاکی صدیق گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز حضور دانشجویان در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجاز اعلام شده است. البته دانشجویان دوره دکتری پیش از این نیز اجازه حضور در مراکز آموزشی را داشتند.

وی افزود: مجاز شدن حضور دانشجویان در دانشگاه ها به معنای برگزاری حضوری کلاس‌ها نیست. چرا که این کلاس ها در صورتی برگزار می شوند که دانشگاه ها بتوانند پروتکل های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

خاکی صدیق تاکید کرد: در حال حاضر کلاس های آموزشی بسیاری از دانشگاه ها به اتمام رسیده است. بنابراین آموزش حضوری در این مرحله چندان موضوعیتی ندارد.

معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص نحوه امتحانات پایان ترم دانشجویان نیز گفت: دانشگاه ها بر اساس بخشنامه ای که اعلام کردیم می توانند امتحانات دانشجویان را به شیوه حضوری یا غیرحضوری برگزار کنند.

وی گفت: البته اولویت در برگزاری امتحانات باید حفظ سلامت دانشجویان، اساتید و کارکنان باشد و اگر دانشگاهی بتواند تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کند، اولویت با آزمون حضوری خواهد بود اما اگر نتواند بخشی از این پروتکل ها را رعایت کند، اولویت با برگزاری غیرحضوری آزمون‌ها خواهد بود.

کد خبر 518570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار