سرانجام پس از کش‌وقوس های فراوان از ساعت ۸:۳۰ صبح امروز شنبه ۱۷ خرداد ماه، طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا در پایتخت اجرا می‌شود.

طرح ترافیک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، با شیوع ویروس کرونا در کشور و نگرانی‌هایی که بابت افزایش سرعت انتقال این ویروس به دلیل عدم رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی وجود داشت، تصمیم بر آن شد تا طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در پایتخت اجرا نشود تا از تراکم جمعیت در شبکه حمل و نقل عمومی جلوگیری شود.

این روند از آغاز سال ۹۹ تا روز گذشته ادامه داشت و در این بین گرچه چند باری صحبت از اجرای دوباره طرح ترافیک در معابر تهران شده بود اما هر بار با ورود مستقیم ستاد ملی مقابله با کرونا این تصمیم به تعویق افتاد و اجرا نشد؛ تا این که با هماهنگی‌های انجام شده، تصمیم بر آن شد تا طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا از صبح روز شنبه ۱۷ خرداد ماه با یک‌سری تغییر در ساعت اجرا، عملیاتی شود.

سردار محمدرضا مهماندار، رییس پلیس راهور تهران بزرگ در این باره گفت: با هماهنگی‌های انجام شده میان شورای ترافیک شهر تهران و ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم بر آن شد تا دو طرح ترافیکی که اجرای آن در پایتخت متوقف شده بود، دوباره از امروز شنبه ۱۷ خرداد ماه اجرایی شود.

وی درباره شیوه اجرای طرح و تغییرات رخ‌داده در آن نیز گفت: فعلا و به طور موقت بنا شد تا هر دو طرح ترافیکی به جای ساعت ۶:۳۰ از ساعت ۸:۳۰ صبح آغاز شود و در ساعت ۱۶ نیز به پایان برسد. به این ترتیب افراد می‌توانند همچنان برای رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی با خودروی شخصی وارد این محدوده شوند. همچنین برای رعایت حال کارمندان و افرادی که ساعت کارشان زودتر به پایان می‌رسد، امکان خروج از طرح ترافیک برای افرادی که قبلا وارد این محدوده شده‌اند، از ساعت ۱۴ و برای یک بار ممکن است.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با بیان این که تغییری در محدوده اجرای طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) اعمال نشده است، گفت: طبیعی است که ورود خودروهای غیرمجاز در ساعت اجرای طرح مشمول جریمه خواهد شد.

کد خبر 518373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • پیمان IR ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
    1 0
    تکلیف افرادی که محل زندگیشان در داخل طرح و محل کارشان خارج از طرح هست چیست ؟ یعنی تا این حد قدرت تحلیل وجود نداشته

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار