رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام این‌که طرح بلوک‌بندی قیمت مسکن دولت دهم غلط بود، گفت: گزارش بانک مرکزی از قیمت مسکن را قبول نداریم.

مسکن - خانه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، مصطفی‌قلی خسروی با اشاره طرح بلوک‌بندی برای تعیین قیمت مسکن در دولت دهم، اظهار کرد: این طرح غلط بود؛ در دولت احمدی‌نژاد با همراهی تعزیرات به بنگاه‌های املاک رفتیم و گفتیم که امسال سقف افزایش نرخ اجاره‌بها ۷ درصد است و سال بعد هم ۹ درصد.

وی با طرح این سئوال که آیا برنامه مذکور اجرا شد، افزود: همان زمان فردی آمد و گفت مادرزنم نارمک است و دوست دارم ۲۰ درصدی هم زیرمیزی پرداخت کنم چون فرزندم را به جای مهدکودک پیش او می‌گذارم.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که نباید اختیار را از مردم بگیریم، گفت: چند سال است که مجلس اخذ مالیات از خانه‌های خالی را تصویب کرده است، پس چرا این قانون اجرا نمی‌شود.

خسروی با بیان این‌که مجلس خیلی مصوبه دارد که ابتر مانده است، اضافه کرد: مجلس باید دقت کند، فلان قانون قابلیت اجرا را دارد یا خیر.

وی با اشاره به این‌که دستورات در بخش مسکن باید اجرایی باشد، در پاسخ به این پرسش که آیا میزان افزایش قیمت مسکن اعلام شده از سوی وزارت راه و بانک مرکزی را تایید می‌کنید، اظهار کرد: متوسط قیمت ۱۶ میلیون و ۹۷۰ هزار تومانی بانک مرکزی و ۱۷ میلیون و ۶ هزار و ۶۰۰ تومانی وزارت راه را برای هر مترمربع واحد مسکونی در تهران قبول نداریم.

کد خبر 518124

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =