سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
۰ نفر

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: ۱۵ واحد نانوایی متخلف در راستای اجرای طرح نظارت بر واحدهای صنفی در این شهرستان شناسایی شد.

نانوایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، حمید آزادبخت سه شنبه ۱۳ خرداد افزود: این تعداد واحد نانوایی از مجموع  ۹۰  بازرسی به عمل آمده با همکاری ۱۱ اکیپ ۴۰ نفره گشت مشترک بازرسی مبارزه با کرونا با حضور دستگاه‌های مرتبط از جمله شبکه بهداشت، شرکت غله، اتاق اصناف شناسایی شد.

وی ادامه داد: واحدهای منتخلف در سطح شهر و روستا به پرداخت ۸۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

این مسئول عمده تخلف این واحدها را عدم رعایت بهداشت در مبارزه با کرونا، اعلام کرد و افزود: با توجه به انتشار کرونا در صورت مشاهده هرگونه تخلف بدون اغماض برخورد قاطع خواهیم داشت چون از جمله صنوفی که می‌تواند با عدم رعایت بهداشت سلامت جامعه را دچار مخاطره کند، نانوایی‌ها هستند.

رئیس اداره صمت بروجرد بیان کرد: با توجه به حساسیت و نقش ویژه نانوایان در سلامت جامعه‌ و پیشگیری از ویروس کرونا با هماهنگی فرمانداری بروجرد طرح گشت مشترک نظارت بر واحدهای خبازی به طور مستمر ادامه دارد.

این مسئول با تاکید بر لزوم رعایت موارد بهداشتی در واحدهای صنفی اضافه کرد: گشت‌های مشترک بازرسی از واحدهای صنفی به ویژه واحدهای نانوایی به‌صورت مستمر و روزانه در سراسر شهرستان در حال اجرا است و در صورت مشاهده تخلف صنفی نظیر رعایت نکردن اصول بهداشتی مقابله با کرونا، از فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌شود.

آزادبخت ادامه داد: کلیه نانوایی‌ها باید ضمن استفاده از ماسک، دستکش و کلاه، اصول بهداشتی و ضدعفونی لازم را طبق ضوابط شبکه بهداشت و درمان رعایت کنند و دستگاه‌های کارت خوان را در دسترس مشتریان خود قرار دهند تا از انتقال آلودگی‌ها و شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.

رئیس اداره  صنعت، معدن و تجارت بروجرد تاکید کرد: شهروندان بروجردی می‌توانند هرگونه تخلف را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند. برای پیشگیری از ویروس کرونا همه واحدهای نانوایی ملزم به ضدعفونی و استفاده از دستکش و رعایت نکات بهداشتی هستند.

کد خبر 517549

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها