رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج از ثبت معدن مصالح کوهی خبر داد.

معدن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، فرشاد منبری اظهار کرد: با توجه به عدم صدور مجوز برداشت مصالح رودخانه‌ای توسط ادارات ذیربط و همچنین به منظور جلوگیری از آسیب و تخریب به محیط زیست رودخانه، این سازمان نسبت به پیگیری و ثبت معدن کوهی در محدوده شهر اقدام کرد.

وی افزود: در راستای شناسایی معدن کوهی با مصالح مناسب برای تهیه آسفالت بادوام و باکیفیت،  این سازمان نسبت به بررسی و بازدید معادن پیشنهادی و موجود در محدوده شهر سنندج اقدام کرد.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج گفت: پس از بررسی‌های لازم و هماهنگی با آزمایشگاه‌ها و ادارات مرتبط نسبت به شناسایی معدن کوهی با مصالح سنگی مناسب در اراضی روستاهای گلین و وصی‌علیا که قبلا مورد بهره‌برداری سد ژاوه نیز بود، اقدام کرد.

وی  اضافه کرد: برای ثبت معدن مصالح کوهی پس از پیگیری‌های مستمر، این سازمان موفق به ثبت معدن و صدور مجوز به مقدار ۱۰۸ هزار تن برای مدت یک سال شد.

منبری یادآور شد: نزدیکی به محدوده شهری، کیفیت بالای مصالح، پایین بودن هزینه تولید، تامین مصالح زیرسازی مناطق سه گانه و نواحی منفصل و تامین مصالح خام کارخانه آسفالت سنندج از عمده مزایای این معدن محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: دریافت مجوز ثبت معدن می‌تواند نقش موثری در کاهش هزینه‌های عمرانی و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری داشته باشد.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضای شهری شهرداری سنندج گفت: پس از برداشت مصالح کوهی نسبت به انتقال آن به کارخانه برای تهیه شن و ماسه اقدام می‌شود و از لاشه هم در دیوار چینی پروژه‌های عمرانی استفاده خواهد شد.

کد خبر 517469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار