استاندار آذربایجان غربی گفت: رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه دستور داد تا ۳۰۰ میلیارد تومان برای انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه تخصیص یابد.  

دریاچه ارومیه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان‌غربی، امروز دوشنبه ۱۲ خرداد در جمع خبرنگاران گفت: طرح انتقال آب از رودخانه زاب به حوضه دریاچه ارومیه از سال ۸۳ با هدف مهار و انتقال آب مرزی، سالانه به میزان ۶۲۳ میلیون مترمکعب شروع شده و در حال حاضر یکی از پروژه‌های مهم احیای دریاچه ارومیه است.  

وی افزود: این طرح تا قبل از استفاده از منابع تسهیلات صندوق توسعه ملی تا اواسط سال ۹۳ از ۱۰ درصد پیشرفت برخوردار بود، در حال حاضر پیشرفت این طرح ۸۲ درصد است.  

شهریاری سد خاکی کانی سیب، تونل انتقال آب، کانال انتقال آب از خروجی تونل اصلی به سما دریاچه ارومیه و بند انحرافی بادین آباد را چهار جزء اصلی این طرح بزرگ انتقال آب از رودخانه زاب برشمرد و گفت: تا پایان سال ۹۷، ۱۴۴۰ میلیارد تومان از محل منابع عمومی و تسهیلات صندوق توسعه ملی برای این پروژه هزینه شده بود و در سال ۹۸ نیز ۱۳.۶ میلیون یورو از محل مقابله با اثرات مخرب ریزگردها و ۱۷ میلیون دلار نیز از محل باقیمانده تسهیلات صندوق توسعه ملی تخصیص یافت.  

استاندار آذربایجان غربی اعتبار مورد نیاز برای اتمام طرح در سال ۹۹ را ۴۵۰ میلیارد تومان دانست و افزود: به دستور رئیس جمهور ۳۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه تخصیص می‌یابد.  

شهریاری با قدردانی از پیگیری‌های سازمان برنامه و بودجه و دیگر مسئولان در اتمام این طرح مهم، ابراز امیدواری کرد این پروژه در دیماه امسال به بهره برداری برسد.  

کد خبر 517148

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =