پژوهشگران دانشگاه ییل در بررسی‌های خود دریافته‌اند آزمایش فاضلاب شهری می‌تواند به اندازه‌گیری میزان ابتلا به کوویدـ۱۹ در جامعه کمک کند.

فاضلاب شهری

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از مدیکال‌اکسپرس نوشت: پژوهش‌های پیشین نشان داده‌اند هنگامی که مردم به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند، گاهی اوقات ویروس در مدفوع آن‌ها دیده می‌شود. همچنین پژوهش‌ها نشان داده‌اند که آران‌ای این ویروس در مدفوع مشخص می‌شود. پژوهشگران دانشگاه ییل با توجه به این نتایج تصمیم گرفتند نمونه‌های به دست آمده از فاضلاب یک تصفیه‌خانه محلی را بررسی کنند.

دولت‌های سراسر جهان طی هفته‌های اخیر، قوانین اجتماعی برای مقابله با همه‌گیری بیماری را کاهش داده‌اند. به دنبال کاهش قوانین، برخی نواحی با کاهش میزان ابتلا و مرگ‌ومیر روبه‌رو شده‌اند و برخی دیگر افزایش قابل توجهی در این آمار داشته‌اند.

پژوهشگران دانشگاه ییل در بررسی جدید خود، روش جدیدی یافته‌اند تا با کمک آن بتوانند افزایش ابتلا را پیش از دیدن آمار رسمی تشخیص دهند. روش پیشنهادی آنها بررسی فاضلاب شهری است. پژوهشگران دریافتند با این روش می‌توانند رسیدن ویروس به جامعه و ابتلای افراد را به آن ردیابی کنند. این کار با بررسی افزایش تراکم آران‌ای ویروس در فاضلاب امکان‌پذیر می‌شود.

یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهد شاید آزمایش فاضلاب روش خوبی برای جوامع باشد تا بتوانند احتمال رسیدن به اوج ابتلا را پیش از وقوع آن پیش‌بینی کنند.

کد خبر 516628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار