‌سیروس الوند، کارگردان سینما معتقد است از اکران آنلاین گرفته تا مراسم ختم، سرنوشت محتوم امسال ماست و شاید به زودی عقد و عروسی آنلاین هم داشته باشیم.

آنجا همان ساعت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، ‌سیروس الوند درباره زندگی در روزهای کرونایی گفت: در این روزها خودم بیشتر سرگرم رمان‌های نخوانده و کار روی دو فیلمنامه بودم. تعدادی از فیلم‌های کلاسیک و قدیمی را هم دوباره تماشا کردم. آثاری از هیچکاک و چند فیلمساز خارجی دیگر را تماشا کردم و از بین فیلم‌های ایرانی نیز سراغ کارهای فرخ غفاری و مسعود کیمیایی و داریوش مهرجویی و ... رفتم.

او که قصد دارد کلاس‌های آنلاین فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی و بازیگری خود را به زودی برگزار کند، درباره اکران آنلاین فیلمش بیان کرد: با این وضعیت فکر می‌کنم در آینده شاهد باشیم که عقد و عروسی هم آنلاین برگزار شود و مهمان‌ها از خانه خود، عروس و داماد همراهی کنند. این اواخر کلی مراسم ختم به صورت آنلاین برگزار  شد که یکی از آن‌ها مربوط به مرحوم سیامک شایقی بود. پس چرا عقد و اکران فیلم و ... آنلاین نشود؟

کارگردان «چهره»، «یک بار برای همیشه» و «مزاحم» افزود: در شرایط فعلی حتی اگر سینماها باز شوند با توجه به اینکه اعلام شده ۴۰ درصد ظرفیت، بلیت فروشی می‌شود و ۵۰ درصد فروش آن هم از ما گرفته می‌شود و نیز تعداد زیادی فیلم که پشت اکران مانده، به نظرم همین اکران آنلاین کمک می‌کند تا فیلم‌هایی که بعدا در سینماها اکران می‌شوند وضعیت بهتری داشته باشند. ما تجربه کرده‌ایم که وقتی فیلم زیادی در صف اکران باشد خیلی زود هم جابجا می‌شوند و حتی در یک سالن فقط یک سانس‌ داده می‌شود چون فیلم‌های دیگری هم هستند.  

این فیلمساز افزود: اگر یک سری فیلم‌ها به شکل آنلاین اکران شوند، شانس بیشتری برای بقیه فیلم‌ها و روی پرده ماندن‌شان به وجود می‌آید. همه جای دنیا فیلم و موسیقی و اپرا را به همین شکل پخش می‌کنند و این دیگر سرنوشت محتوم امسال دنیاست و ما هم به زودی برای «آنجا همان ساعت» قرارداد می‌بندیم تا ماه آینده آن را در سامانه‌های vod اکران کنیم.

الوند درباره فیلم خود که آنلاین اکران می‌شود، گفت: ممکن است آن را دوست داشته باشید یا نداشته باشید ولی مستقل از خوب یا بد بودن، «آنجا همان ساعت» یک فیلم خاص است که قصه‌ای نو دارد، مخصوصا نسبت به دیگر کارهایم. البته ممکن است یاد فیلم‌های قبلی من مثل «یک بار برای همیشه» یا «دست‌های آلوده» هم بی‌افتید ولی قصه و فضای فیلم کمتر تجربه شده و پرویز پرستویی هم به عنوان یک مکانیک ارمنی نقشی تازه دارد.  

او با اشاره به توانمندی دیگر بازیگرانش از جمله شهرام حقیقت دوست، امیرحسین فتحی، شاهرخ فروتنیان و یکی از شاگردانش یادآور شد که در این فیلم به جز سعید پیردوست و سعید قراخانلو همه بازیگران اصلی‌اش اولین تجربه همکاری با او را داشتند. در  فیلم «آتجا همان ساعت» داستان رعنا و امیر که زندگی عاشقانه خود را در محله‌ای قدیمی و در حاشیه شهر آغاز کرده‌اند، روایت می‌شود.
 

کد خبر 516570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =