حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عصر روز یکشنبه در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت تأکید کردند: مهم‌ترین وظیفه مسئولان خدمت به مردم است، زیرا فلسفه وجودی حکومت در اسلام، انجام امور مردم و خدمت‌رسانی به آنان است.

به گزارش ایسنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن بیان فرازهایی از فرمان حضرت امیرالمؤمنین (ع) به مالک‌اشتر در خصوص چگونگی برخورد و رفتار حاکمان و مسئولان با عامه مردم، عشق‌ورزی و محبت واقعی به مردم و رفتار همواره با لطف و محبت با انسان‌ را از وظایف اصلی مسئولان نظام اسلامی دانستند و افزودند: مسئولان در برخورد با لغزش‌های احتمالی مردم باید همواره با عفو و گذشت برخورد نمایند.

رهبر انقلاب اسلامی چشم‌پوشی از خطاهای قابل اغماض مردم را متفاوت از برخورد با قانون‌شکنان و گروهها و باندهای خاص منفعت‌جو و قدرت‌طلب دانستند و تصریح کردند: منفعت عامه مردم بر منفعت گروههای خاص مقدم است و اغماض از خطاها و سودجوییهای این گروه‌ها و باندها ظلم و بی‌عدالتی است.

حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه حاکمان و مسئولان به دلیل قدرت سیاسی و مالی بیش از دیگران در معرض خطر هستند و باید همواره مراقب خود باشند در خصوص چگونگی شکل‌گیری قضاوت مردم نسبت به عملکرد دولتها و مسئولان خاطرنشان کردند: مردم همواره نقاط خاصی از عملکرد دولتها و مسئولان همچون کفایت، قدرت دفاع از هویت ملی، امانت‌داری و ارتباط با مردم را مورد قضاوت قرار می‌دهند که این مسئله باید به عنوان یک ملاک و عبرت مورد نظر دولتها و مسئولان باشد، زیرا همان قضاوت‌ها در مورد آنان نیز تکرار خواهد شد.

ایشان با اشاره به جهت‌گیری‌های دولت نهم برای خدمت به مردم افزودند: در شرایط کنونی که ارزش‌های دینی و انقلابی، مردمی‌بودن و رعایت خیر و صلاح مردم از جهت‌گیری‌های اصلی دولت به شمار می‌روند،‌ بهترین فرصت برای خدمت به مردم به وجود آمده که باید از این فرصت با همه توان بهره‌برد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای لازمه استفاده از همه توان برای خدمت به مردم را دوری از مسائل حاشیه‌ای و دسته بندیهای سیاسی و خطی دانستند و افزودند: ضمن به کارگیری توان مضاعف برای حل مشکلات مردم باید آنان را نیز در جریان اقدامات دولت قرار داد تا امید مردم بیش از پیش افزایش یابد.

رهبر انقلاب اسلامی، بررسی مشکلات مردم و سرعت بخشیدن برای برطرف کردن آنها را یادآور شدند و خاطرنشان کردند: در هفته‌های اخیر مسئله گرانی و افزایش قیمت‌ها به مردم به ویژه قشرهای کم درآمد فشار زیادی وارد کرده است که دولت و مسئولان اقتصادی باید ضمن بررسی علل این مسئله، در جهت برطرف کردن آنها تلاش کنند.

در این دیدار آقای احمدی‌نژاد رییس جمهور در سخنانی با اشاره به پیگیریها و تاکیدهای فراوان رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالهای گذشته برای ترویج فرهنگ عدالت و تحقق آن گفت: عدالت مهمترین رکن برپایی جامعه اسلامی و تضمین کننده شکوفایی استعدادها و زمینه‌ساز پیشرفت، توسعه و امنیت پایدار است و دولت نهم یکی از اهداف اصلی خود را پیگیری اجرای عدالت و پافشاری بر آن قرار داده است.

در پایان این دیدار نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اقامه شد و سپس رییس جمهور و اعضای هیات دولت روزه خود را به همراه رهبر انقلاب اسلامی افطار کردند.

کد خبر 5158

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز