قتل دختر ۱۳ ساله تالشی توسط پدرش بحث درباره لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت را که توسط قوه قضاییه تهیه، تدوین و منتشر شده بوده بر سر زبان‌ها انداخته است.

خشونت علیه زنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، در پی قتل دختر ۱۳ ساله تالشی توسط پدرش اخیرا در فضای مجازی و محافل تحلیلی بحث پیرامون لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت که توسط قوه قضاییه تهیه، تدوین و منتشر شده بوده بر سر زبان‌ها افتاده است؛ لایحه‌ای که از ۲۶ شهریور سال گذشته از سوی رئیس قوه قضاییه به دولت ارسال شده و تا امروز ۲۵۳ روز است که قوه قضاییه منتظر طی تشریفات اجرایی آن از سوی دولت است. اما این لایحه چه می‎گوید؟ ویدئوی زیر را ببینید.

  • درخواست جنیدی از هیئت دولت

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری خواستار بررسی خارج از نوبت «لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» شد.

به گزارش ایسنا، معاونت حقوقی رئیس‌جمهوری به ریاست لعیا جنیدی با توجه به وقوع شماری از خشونت‌ها علیه زنان و ضرورت وجود قانون جامع برای پیشگیری و برخورد قانونی با این پدیده از هیئت دولت درخواست کرده است تا بررسی لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت را که چندی پیش با تغییراتی از سوی قوه قضاییه به دولت ارسال شده است خارج از نوبت در دستور کار خود قرار دهد.

کد خبر 515628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فوآد شبانی IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
    0 0
    هوالبصیر لطفا حمایت کنید.ممنونم. ضرورت بررسی لایحه صیانت و تأمین امنیت زنان

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار