رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا گفت: فرصتی که پلیس برای رانندگی با گواهینامه منقضی به رانندگان داده بود، با اتمام ماه مبارک رمضان به پایان می رسد و بنابراین الزامی است که رانندگان برای تمدید گواهینامه خود اقدام کنند.

جریمه رانندگی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، سرهنگ احمد کرمی‌اسد اظهار داشت: بر اساس تدابیر رئیس پلیس راهور ناجا مقرر شد در ایام انتشار ویروس کرونا در کشور، فرصتی به دارندگان گواهینامه‌هایی که تاریخ اعتبارشان رو به اتمام است، داده شود. در همین راستا مقرر شد که رانندگانی که تاریخ گواهینامه‌شان منقضی شده تا پایان ماه مبارک رمضان برای تمدید فرصت داشته و بدون مشکل رانندگی و تردد کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اتمام ماه مبارک رمضان، هموطنان دقت کنند که ماموران پلیس راهور، گواهینامه‌ها را به دقت بررسی می کنند و نسبت به اعمال قانون با آن دسته از رانندگانی که گواهینامه‌هایشان منقضی شده، اقدام خواهند کرد.

سرهنگ  کرمی‌اسد با بیان این که جریمه رانندگی با گواهینامه منقضی ۳۰ هزار تومان است، افزود: فرصت پلیس راهور به رانندگانی که گواهینامه‌شان منقضی شده، رو به اتمام است و این افراد باید با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ و طی فرایندهای لازم برای تمدید اعتبار گواهینامه خود اقدام کنند.

وی افزود: رانندگان مطلع هستند که یک ماه قبل از تاریخ پایان اعتبار گواهینامه باید برای تمدید گواهینامه اقدام کنند. اگرچه پلیس راهور با توجه به شرایط کرونا به رانندگان فرصت داده بود. 

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا اعلام کرد:‌ رانندگانی که گواهینامه‌هایشان منقضی شده و آن دسته از افرادی که هنوز یک ماه به پایان اعتبار گواهینامه‌شان باقی مانده است، باید به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنند. در آنجا با ارائه یک سری مدارک لازم و معرفی به پزشک، وضعیت جسمی و روانی این افراد بررسی شده و در صورت نداشتن مشکل، اطلاعات به پلیس راهور ارسال می شود و مقدمات چاپ گواهینامه فراهم خواهد شد.

سرهنگ کرمی‌اسد درباره مدت زمان صدور گواهینامه اظهار داشت: بعد از اینکه مدارک و مراحل پزشکی در پلیس +۱۰ انجام و تائید شد، مراتب به پلیس راهور ارسال می شود و کارشناسان پلیس راهور بلافاصله نسبت به بررسی، ثبت و تائید اطلاعات متقاضی اقدام می کنند و مراتب از طریق سیستم به چاپخانه اعلام می‌شود. حداکثر یک هفته تا ۱۰ روز بعد از ثبت درخواست در پلیس+۱۰، گواهینامه به دست راننده خواهد رسید.

وی  در پاسخ به این سؤال که رانندگی با داشتن رسیدی که در مرکز پلیس +۱۰ ارائه می‌شود چه حکمی دارد، توضیح داد: در رسیدی که در قبال دریافت مدارک در پلیس+۱۰ به افراد داده می‌شود، مدت زمان قید شده ‌در محدوده زمانی مشخص شده و فرد می‌تواند رانندگی و تردد داشته باشد و هیچ مشکلی در این زمینه نیست.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا از رانندگان خواست تا حتما به تاریخ اعتبار گواهینامه خود دقت داشته باشند و یک ماه مانده به انقضای این فرصت، حتما برای تمدید گواهینامه به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنند.

کد خبر 514387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار