گزارش اولیه علل و دلایل سقوط هواپیمای ایرباس ۳۲۰ پاکستانی توسط سازمان هوایی کشور پاکستان منتشر شد و برخورد با دسته پرندگان یکی از فرضیه‌های اصلی عنوان شد.

سقوط

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم ،"جیو تی وی" اعلام کرد، گزارش های اولیه تیم های تحقیقاتی سازمان هوایی کشور پاکستان نشان می دهد برخورد با دسته‌ای از پرندگان و مسدود شدن موتور هواپیما توسط حداقل یک پرنده می تواند جزو عوامل مهم سقوط هواپیمای پاکستانی باشد.

گزارش ها حاکی است علت اصلی سقوط این پرنده غول پیکر آهنی که حدود 90 میلیون دلار هزینه آن است می تواند برخورد با پرندگان در طول مسیر باشد.

این فرضیه توسط چند شاهد عینی تائید شد و با توجه به اینکه خلبان به دلیل نزدیک شدن به فرودگاه کراچی در حال کم کردن ارتفاع بود یکی از فرضیه های مهم عنوان شده است.

سازمان هوایی پاکستان در این خصوص گفت: خلبان در آخرین تماس خود با برج مراقبت مشکل باز نشدن چرخ های هواپیما را گزارش داده بود و تلاش داشت ارتفاع خود را کم کرده و به نحوی کم خطر در فرودگاه کراچی به زمین بنشیند.

پس از کم شدن ارتفاع هواپیما ناگهان دسته‌ای از پرندگان در مسیر حرکت قرار گرفتند و حداقل یک پرنده یا بیشتر به داخل موتور هواپیما کشیده شد. این اتفاق باعث مسدود شدن موتور هواپیما و در نهایت از کار افتادن آن شد.

آخرین صحنه‌ای که شاهدان عینی آن را از روی زمین دیدند عدم توانایی هواپیما در اوج گیری و برخورد با یک ساختمان مرتفع بوده است.

با این حال تیم های تحقیقاتی در حال بررسی بیشتر ابعاد حادثه هستند و قرار است گزارش اصلی پس از بررسی جعبه سیاه این هواپیما منتشر شود.

در حادثه سقوط روز گذشته 97 نفر کشته شدند و 2 مسافر نیز به طرز معجزه آسایی زنده ماندند، گفته می شود در بین افراد کشته شده اتباع آمریکایی نیز حضور داشتند.

کد خبر 514353

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی