مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از آغاز ثبت نام اینترنتی سومین مرحله تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از ساعت ۸ صبح امروز شنبه سوم خرداد ماه خبر داد و با اعلام نشانی اینترنتی برای ثبت نام، درباره مواردی همچون مبلغ قسط ماهانه و درصد سود آن توضیحاتی ارائه کرد.

صندوق بازنشستگی کشوری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در ادامه سیاست حمایت اجتماعی و اجرای طرح‌های رفاهی برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، ثبت نام اینترنتی سومین مرحله ارائه تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از ساعت ۸ صبح امروز (شنبه ۳ خرداد ماه ۹۹) تا سه شنبه ۲۰ خرداد اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه این تسهیلات حداکثر ۱۰۰۰ فقره با نرخ ۱۰ درصد است، اظهار کرد: دوره اقساط تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری ۶۰ ماهه (۵ سال) بوده و برای آن دسته از افراد اجرا می‌شود که صرفا ازدواج اول فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشستگان، موظفین و همسر وظیفه بگیر صندوق بازنشستگی کشوری باشند.

افتخاری در ارتباط با شرایط متقاضیان این تسهیلات گفت: تاریخ عقدنامه فرزندان باید از اول خرداد ۹۸ تا پایان ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۹ باشد و بازنشستگان و موظفینی که در دوره‌های قبلی نسبت به اخذ تسهیلات مزبور برای یکی از فرزندان اقدام کرده باشند، امکان ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات جاری را برای سایر فرزندان خود ندارند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: یکی از شرایط پرداخت وام، متناسب بودن آن با حداقل حقوق و با در نظر گرفتن حداقل یک میلیون تومان خالص دریافتی در اردیبهشت ۹۹ است تا کمترین فشار برای بازپرداخت اقساط به مشمولان طرح وارد شود.

افتخاری مبلغ اقساط این تسهیلات را ماهانه حدود ۴۱۸ هزار تومان عنوان و تصریح کرد: درصورت ذی نفع بودن پدر و مادر در صندوق، صرفا یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت می شود.

وی با یادآوری این نکته که مهلت ثبت نام اینترنتی از طریق سایت صندوق بازنشستگی به نشانی cspf.ir تا ۲۰ خرداد ۹۹ ادامه خواهد داشت، گفت: زمان پرداخت تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری پس از پایان زمان ثبت نام و اولویت ها و همچنین تعیین مشمولان مشخص خواهد شد؛ هدف گذاری ما برای پرداخت، پایان خرداد ماه است.

گفتنی است، کلیه تسهیلات مورد نظر مشمول «بیمه عمر مانده بدهکار» خواهد بود که هزینه آن برعهده متقاضی است.

کد خبر 514232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • الیاس موسوی IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  2 0
  آنهایی که قبلا ثبت نام کردند ولی وام به آنها تعلق نگرفت چی ؟حق ندارند ؟ انسان نیستند ؟
 • جعفر AE ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
  3 0
  سلام، ببخشید دختر اولم پنج سال پیش ازدواج کرده وهیچگونه تسهیلات نیز ازصندوق بازنشستگی دریافت نکرده است .می خواستم بپرسم میتوانم برای دختر دوم خود وام ثبت نام نمایم.
 • IR ۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
  1 0
  چراهرچه فرم پر می کنم کد امنیتی خطا اعلام میکنه واقعا"مثل آدم فرم پیوست بدین دردسر ایجاد نکنید خودمان کم دردس داریم شما هم قوز بالا قوز شدید

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار