رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از ارسال پرونده بوی بد اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) به قوه قضائیه خبر داد.

نعمت الله تركي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، جلسه ویژه بررسی و رفع بوی بد اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) به ریاست نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران و با حضور نمایندگان و مدیرانی از جهاد کشاورزی، محیط زیست و دستگاه‌های مرتبط برگزار شد.

در این جلسه از چهار شرکت و دامداری بزرگ نام برده شد که سهم زیادی در تولید کود و فضولات حیوانی (بوی بد) در چند ده کیلومتری فرودگاه بین‌المللی دارند. برخی از این شرکت‌ها و دامداری‌ها با احداث تصفیه‌خانه مجهز به سپراتور و سیستم کلر زنی و برخی هم بدون توجه به هشدارها و اخطارها به فعالیت خود ادامه می‌دهند که در این جلسه بحث شد.

نعمت‌الله ترکی گفت: دامداری‌ها و شرکت‌هایی که قانون را در مورد رفع بوی بد ناشی از فعالیت‌های خود رعایت نمی‌کنند پس از هشدار و بررسی وضعیت از سوی محیط زیست استان تهران به مراجع قضایی معرفی شوند.

  • تصمیم‌گیری برای «آرادکوه» و آب‌های سطحی اطراف فرودگاه امام

در این جلسه پس از بررسی موضوع بوی بد ناشی از شرکت‌ها و واحدهای دامداری در اطراف فرودگاه، ‌در مورد مرکز زباله‌های تهران (آرادکوه) بحث و تبادل نظر و اعلام شد که طرح مطالعاتی برای انتقال این مرکز انجام شده اما حدود ۲۰ سال است که هیچ تصمیمی برای انتقال آرادکوه اتخاذ نشده و بهترین راهکار بهبود وضعیت کنونی است.

ترکی گفت: یک شرکت دانش‌بنیان معرفی شده و موظف است در کوتاه‌ترین زمان نحوه تبدیل کمپوست از زباله‌های آرادکوه را طی طرحی جامعی ارائه دهد و در صورت تصویب در مرحله اجرا قرار گیرد.

در ادامه این جلسه، موضوع ساماندهی آب‌های سطحی در اطراف فرودگاه مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان طرح مطالعاتی آن انجام شد، تصمیم بر این شد که با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان این طرح (تصفیه‌خانه فاضلاب) پس از انجام مراحل مناقصه به مرحله اجرا قرار گیرد. با اجرای این طرح شهرستان‌های بهارستان و اسلامشهر پوشش داده می‌شوند.

کد خبر 513663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • NL ۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
    0 0
    بالاخره بعد ار دها سال يه نفر پيدا شد كه همتي بكنه تا شايد اي معضل حل بشه

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار