مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از افزایش سهمیه استان در طرح اقدام ملی مسکن از یک هزار و ۶۷۰  واحد به یک هزار و ۷۳۸ واحد خبر داد و گفت: این واحدها توسط بنیاد مسکن در استان ساخته می‌شود.

اقدام ملي

ه گزارش همشهری‌آنلاین، محمد اکبرزاده شنبه ۲۷ اردیبهشت در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: یک هزار و ۱۵۵ نفر در طرح اقدام ملی مسکن در استان گیلان ثبت‌نام کرده‌اند. با پالایش انجام شده  ۵۹۵ نفر واجد شرایط این طرح در استان هستند.

وی شروع عملیات اجرایی این طرح را بسته به تکمیل ظرفیت پروژه در شهر مربوطه و تکمیل وجه اولیه ۴۰ میلیون تومان طبق ماده ۱۳ شیوه نامه طرح اقدام ملی مسکن و  بند پنج مصوبه یکصدو هفتادو ششمین جلسه شورای مسکن استان عنوان و تصریح کرد: قرار است این پروژه ها ظرف دو سال تحویل داده شود.

اکبرزاده با تاکید براینکه طرح اقدام ملی در شهرهای پایین و بالای یکصد هزار نفر جمعیت و در حال حاضر در شهرهای بندر انزلی، رشت، تولم شهر، سیاهکل، شفت، صومعه سرا، کیاشهر، رودسر، لنگرود و ماسال برنامه‌ریزی شده است، اضافه کرد: هنوز ظرفیت خالی در این شهرها باقی مانده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به تجربه ساخت مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر در استان اظهار کرد: طی پنج ساله گذشته ۲۱ هزار و ۶۹۸  واحد مسکن مهر با استفاده از تسهیلات توسط بنیاد مسکن در استان به بهره‌برداری رسیده است و اکنون نیز آماده ساخت و خدمات رسانی به مردم استان است.

وی اظهار کرد: برای تکمیل مدارک افراد پالایش شده به متقاضیان از طریق ارسال پیامک  اعلام می شود ودر آینده برای ثبت نام مجدد متقاضیان جدیدو تکمیل ظرفیت باقی مانده نیز در سامانه اقدام ملی اطلاع رسانی خواهد شد.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

کد خبر 512187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار