مجموع نظرات: ۰
جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
۰ نفر

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: با توجه به افزایش ملخ‌ها در مراتع فشافویه در هزار هکتار از مراتع، کانون ملخ‌ها شناسایی و در مرحله نخست برای ۲۰۰ هکتار از اراضی با تهیه سم، مبارزه با ملخ‌ها آغاز شده است.

ملخ‌های مراکشی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، محمد عباسی افزود: امسال در مبارزه با آفات برای نخستین بار از پهپاد سمپاش برای مبارزه با سِن گندم استفاده شده که کاهش هزینه تولید، افزایش کمّی و کیفی محصولات کشاورزی و غیره را در پی دارد.

وی تصریح کرد: سمپاشی با پهباد بسیار مقرون‌به‌صرفه است و در حال حاضر در حدود  ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی با سمپاش‌های دستی و تراکتور و ۶۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی بخش فشافویه به وسیله پهپاد سمپاشی می‌شود.

این مسئول بیان کرد: امسال برای نخستین‌بار از پهپاد برای سمپاشی استفاده شده و سعی کردیم همواره روش‌های مکانیزاسیون را به منظور رونق و شکوفایی تولید محصولات زراعی توسعه دهیم. همچنین زنگ زرد یکی دیگر از آفت‌های کشاورزی است که با رطوبت هوا و بارش باران در مزارع  گندم ایجاد می‌شود و برای مبارزه با این آفت ۱۳۰۰ هکتار از اراضی شهرستان سمپاشی شده است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری ادامه داد: ۱۵۰۰ هکتار از اراضی پایش شده است که در هزار هکتار از مراتع، کانون ملخ‌ها را شناسایی و در مرحله نخست برای ۲۰۰ هکتار از اراضی سم تهیه کرده و مبارزه با ملخ‌ها را آغاز کردیم.

عباسی گفت: کانون اصلی ملخ‌ها عرصه‌های منابع طبیعی و مراتع است و تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت و آسیب به زمین‌های کشاورزی در شهرستان ری نداریم اما مبارزه با ملخ‌ها را با جدیت ادامه خواهیم داد تا وارد مزارع کشاورزی، محل سکونت مردم و شهرک صنعتی شمس‌آباد نشوند.

وی خاطرنشان کرد: تخم‌گذاری ملخ‌ها در اثر باران‌های بهاری و رطوبت هوا افزایش یافته است که کانون اصلی آن‌ها در روستاهای کلین، خانلق و پشت شهرک شمس‌آباد است و هیچ‌گونه گزارشی در مورد حضور ملخ‌ها در سایر بخش‌های شهرستان دریافت نشده است.

کد خبر 511738

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها