مدیرکل آموزش و پرورش استان قم از بازگشایی اختیاری مدارس استان از شنبه ۲۷ اردیبهشت خبر داد.

مدارس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا شیخ‌الاسلام سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت در جمع خبرنگاران در مورد بازگشایی مدارس استان پس از بسته شدن به دلیل شیوع گسترده کرونا گفت: از روز شنبه مدارس در سطح استان قم در مناطق سه‌گانه و نواحی چهارگانه به‌صورت اختیاری بازگشایی می‌شود.

وی افزود: مدیران اجرایی و کادر مدارس از امروز در سطح مدارس حضور پیدا می‌کنند تا فضا را برای حضور دانش‌آموزان در رعایت مسائل بهداشتی و گندزدایی و راه‌اندازی سیستم‌های سرمایشی آماده کنند. تمامی کادر اجرایی در بهداشت و نظافت مدارس حضور دارند و دبیران و معلم‌ها نیز از هفته آینده وظیفه‌دارند در مدرسه حاضر باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با ذکر این مطلب که آموزش در دوران کرونا تعطیل نبود، اظهار کرد: معلمان در منزل و خارج از فضای آموزشی گاهی تا ۱۰ ساعت در طول روز در جهت تولید محتواهای آموزشی و طراحی آزمون‌ها تلاش کردند و با امکانات شخصی به‌صورت آنلاین، پاسخگوی به دانش آموزان بودند.

این مسئول گفت: در این مدت مدیران ارتباط با معلمان و اولیاء داشتند و اولیاء و دانش‌آموزان فهیم ارتباط تنگاتنگ و مشارکت خوبی در این دوران داشتند. همچنین در بحران کرونا شاهد رویکردی مهم در مسیر آموزش بودیم و استان قم در میان ۳۲ استان رتبه نخست را در آموزش در فضای مجازی محورهای کلاس‌بندی در مدارس و حضور دبیران در برنامه شاد کسب کرد.

شیخ‌الاسلام تصریح کرد: در حال حاضر ۸۵ درصد دانش‌آموزان قمی وارد برنامه شاد شدند و آموزش گرفتند، تا اول اسفند تمامی دبیران و آموزگاران ۸۰ درصد از کتب را به اتمام رسانده بودند و تا به امروز نیز بیش از ۹۰ درصد مدارس کتب را به اتمام رساندند. برخی والدین نگران وضعیت تحصیلی و جمع‌بندی درسی هستند، اما اطمینان خاطر می‌دهیم هیچ نگرانی و استرس دراین‌باره نداشته باشند و حتی در پایه دوازدهم دغدغه‌ها منتقل‌شده است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان قم با ذکر این مطلب که سؤالات برگه امتحانی ۴ نمره اختیاری دارد، تصریح کرد: دانش آموزان برای فصولی که فکر می‌کنند درس را خوب نخوانده‌اند این امتیاز برای کسب نمره مناسب وجود دارد تا افت تحصیلی نداشته باشیم، البته معلمان و دبیران نیز رویکردی علمی در ارتقای سطح آموزشی در پیش‌گرفته‌اند.

وی اظهار کرد: مدارس استثنایی با توجه به شرایط خاص تعطیل است و تصمیمات در سطح آموزش ‌و پرورش با شاخص اصلی سلامت دانش‌آموزان گرفته می‌شود. هیچ ‌یک از مدارس غیرانتفاعی نیز حق اجباری کردن حضور دانش‌آموزان را ندارند مگر با رضایت والدین و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این امر اتفاق بیفتد.

شیخ الاسلام تصریح کرد: سلامتی دانش‌آموزان جزء اولویت‌هاست و سرانه‌ای در کل مدارس پیرامون رعایت مسائل بهداشت و شستشوی دست و ضدعفونی در اختیار مدارس قرار می‌گیرد.

کد خبر 510890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار