نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه دادند حداکثر به میزان ۲ هزار هکتار محدوده تجاری - صنعتی انزلی را توسعه دهد.

منطقه آزاد انزلی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز سه شنبه ۲۳ اردیبهشت، مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی با اصلاحات کمیسیون اقتصادی در تبصره ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس ماده واحده اصلاح شده لایحه مذکور؛ محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی گیلان (انزلی) به مساحت ۸۶۰۹ هکتار بر طبق نقشه پیوست که به‌تصویب هیأت وزیران رسیده است تعیین می‌شود.

همچنین در تبصره این ماده واحده آمده است؛ به دولت اجازه داده می‌شود علاوه بر محدوده فوق‌الذکر، حداکثر به میزان ۲ هزار هکتار در نقاط دارای توجیه شهرستان‌های استان گیلان با اولویت بندرانزلی را به محدوده اضافه کند.

نمایندگان مجلس در نشست روز ۱۶ اردیبهشت ماه سال ۹۹، پس از موافقت با ماده واحده لایحه منطقه آزاد تجاری- صنعتی گیلان (انزلی) مبنی بر اینکه محدوده منطقه آزاد تجاری- صنعتی گیلان (انزلی) به مساحت ۸۶۰۹ هکتار تعیین شود تبصره آن را برای تعیین تکلیف و تعیین نقشه به کمیسیون اقتصادی ارجاع دادند.

«مسعود پزشکیان»، نایب رئیس مجلس پس از تصویب این لایحه گفت: تبصره این لایحه باید برای تعیین نقشه به کمیسیون ارجاع و تعیین تکلیف شود که با موافقت نمایندگان روبه‌رو شد.

کد خبر 510769

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار گیلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha