مدیرعامل وقت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه که اعتراضات کارگری آن مدت‌ها در صدر اخبار رسانه‌ها بود، در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی محاکمه می‌شود.

هفت تپه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، حتماً در یک سال گذشته یا شاید بیشتر نام «شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه» را آن هم به‌دلیل اعتراضات کارگران این شرکت به پرداخت نشدن حق و حقوقشان را شنیده‌اید که تا سرحد یک بحران کارگری پیش رفت.

بر اساس آنچه پیشتر هم گفته شده، تمام مشکلات شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه به زمانی بازمی‌گردد که این مجتمع بزرگ در زمان مدیریت علی‌اشرف عبدالله پوری حسینی بر سازمان خصوصی‌سازی به‌اصطلاح خصوصی‌سازی و به بخش خصوصی واگذار شد و ۲ جوان ۲۸ و ۳۱ ساله به‌نام‌های امید اسدبیگی و مهرداد رستمی چنگی با پرداخت ۶ میلیارد تومان صاحب این شرکت شدند!

نهایتاً سال گذشته قوه قضائیه به عملکرد مدیران این شرکت ورود کرد و اسدبیگی که حتی نامش در پرونده قربانعلی فرخزاد بزرگترین دریافت‌کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی به میان آمده بود، تحت تعقیب قرار گرفت.

فرخزاد کسی است که ۴۴۶ میلیون و ۵ هزار و ۳۳۲ دلار ارز دولتی دریافت کرده بود بدون اینکه حتی با یک ریال آن خریدی داشته باشد و تمام این ارزها را در بازار آزاد فروخته و اقدام به خرید شرکت و کارخانه کرده بود.

در جلسه رسیدگی به پرونده فرخزاد، نماینده دادستان گفته بود: فرخزاد با همکاری امید اسدبیگی در تیر ماه از بانک اقتصاد نوین مبلغ ۹۸ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۲۴۰ دلار ارز دولتی دریافت کرده بدون اینکه اقدام به واردات کالایی کرده باشند! فرخزاد با همکاری امید اسدبیگی اقدام به دریافت این مبالغ کرده و به اسدبیگی وکالت می‌دهد که کارت بازرگانی را در اختیار او قرار دهد؛ اسدبیگی هم با تهیه پروفرم صوری اقدام به واردات نوشابه و ام‌دی‌اف کرده و ارز دولتی دریافتی را به حساب فرخزاد واریز می‌کند که ارزهای دولتی در بازار آزاد فروخته ‌شده و اسدبیگی سهم قربانعلی فرخزاد را پرداخت می‌کند.

طبق آنچه نماینده دادستان گفته، فرخزاد اعلام کرد که اسدبیگی مبلغی بین ۷ تا ۱۰ میلیارد را طی دو مرحله چک به وی پرداخت کرده است که سود حاصل از فروش ارز دولتی ۳۵۰ میلیارد و ۶۱۲ میلیون تومان بوده که فرخزاد ۳۰ درصد آن را دریافت کرده و ۷۰ درصد آن در اختیار اسدبیگی است.

اکنون، پرونده  اسدبیگی که تحت عنوان اخلال در نظام اقتصادی تشکیل شده، روی میز شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی به‌ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌مقام قرار دارد؛ قاضی ای که در حدود دو سال گذشته تعداد زیادی از مفسدان اقتصادی را نقره‌داغ کرده است و حالا قرار است از هفته آینده رسیدگی به پرونده مدیرعامل وقت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه را آغاز کند.

کد خبر 510047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • جانباز IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۱
    0 0
    این همه دلار رو چطوری گرفتن ؟ این زرنگ بچه ها رو طوری نقره داغ کنیدکه برای بقیه درس عبرت بشه. البته از این افراد در کشور باید زیاد باشه که لازم است شناسایی شوند . این همه شهید دادیم برا این که عده ای به راحتی اموال بالا بکشند اگه حکومت رو دست جانبازها میدادن اونوقت می فهمیدید جنگ با درد و اختلاس گر یعنی چی .

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار