یک مقام مسئول در ایالت کالیفرنیا، منشا شیوع ویروس کرونا را در این ایالت یک سالن زیبایی ناخن اعلام کرد.

کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هنگامی که از یکی از مقامات ایالت کالیفرنیای آمریکا درباره بازگشایی سالن‌های زیبایی به عنوان آخرین مشاغل مجاز سوال شد، منبع اصلی شیوع ویروس کرونا در این ایالت فاش شد. این مقام مسئول اولین مورد مشاهده‌شده از ابتلای به کوویدـ۱۹ را در یک سالن زیبایی کاشت ناخن اعلام کرد.

او با اشاره به رعایت کامل پروتکل‎های بهداشتی در سالن‌های زیبایی تاکید کرد: متاسفانه با وجود انجام اقدامات بهداشتی در آرایشگاه‌ها از قبیل استفاده از ماسک و دستکش به این نتیجه رسیدیم که اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این سالن‌ها رخ داده است. این امر باعث تشدید نگرانی‌ها در خصوص گسترش شیوع این ویروس شده است.

به گفته این مقام مسئول، هنوز مشخص نیست این موضوع در کدام سالن رخ داده است و تاکنون افراد زیادی در این مدت برای انجام اقدامات زیبایی ناخن به سالن‌های مربوطه مراجعه کرده‌اند. در میان ایالات آمریکا، کالیفرنیا با ۶۳ هزار ۶۹۹ مورد ابتلا و ۲۶۱۱ فوتی بالاترین آمار ابتلا به کوویدـ۱۹ را داشته است.

ایالات متحده آمریکا در حال حاضر با داشتن ۱.۳ میلیون مورد تاییدشده یعنی حدود یک‌سوم از کل جهان به مرکز اورژانس جهانی بهداشت تبدیل شده است.

در اوایل ماه فوریه نخستین مرگ ناشی از ویروس کرونای این کشور در کالیفرنیا ثبت شد سپس به نیویورک و سایر ایالات منتقل شد در حالی که به دلیل فشارهای اقتصادی در این کشور، تعدادی از ایالت‌ها با وجود اوج‌گیری شیوع ویروس، محدودیت‌های قرنطینه را لغو کرده‌اند.

کالیفرنیا وارد فاز دوم بازگشایی تدریجی خود شده است که براساس آن، تولیدات غیرضروری و خرده‌فروشی‌ها آغاز به کار کرده‌اند و مهدکودک‌ها فعالیت‌های خود را از سر گرفته‌اند.

در صورت امکانپذیر نبودن دورکاری، دفاتر مجاز به بازگشایی مجدد با رعایت اقدامات احتیاطی اجتماعی و بهداشتی‌اند. با این حال سالن‌های ناخن و مو، سالن‌های ورزشی و سینما که به نظر خطرناک‌ترند، اجازه ندارند تا شروع فاز سوم فعالیت خود را از سر بگیرند.

کد خبر 509583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار