رئیس جمهوری آمریکا به گمانه‌زنی‌ها درباره پایان ماموریت کمیته ویژه مبارزه با کرونا در کاخ سفید پایان داد و اعلام کرد این کمیته با تمرکز بر یافتن واکسن کووید-۱۹ و بازگشایی اقتصاد به کار خود ادامه می‌دهد.

فائوچی و ترامپ و برکس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، دانلد ترامپ که گفته می‌شد می‌خواهد کمیته ویژه مبارزه با کرونا را منحل کند، در نشست خبری روز گذشته خود به دکتر دبورا برکس و دکتر آنتونی فائوچی ماموریت داد همچنان در کاخ سفید بمانند اما این بار برای مبارزه با ویروس مرگبار کرونا بر یافتن واکسن و بازگشایی اقتصاد آمریکا متمرکز شوند.

رئیس جمهوری آمریکا اعتراف کرد که قصد داشته به ماموریت نیروی ضربت کروناویروس در کاخ سفید پایان دهد اما با دیدن اهمیت آن برای دیگران از تصمیم خود برگشته است. او گفت که این کمیته به کار خود ادامه می‌دهد و دو سه عضو دیگر هم در روزهای آینده به آن می‌پیوندند. دکتر فائوچی و دکتر برکس مشاوران ارشد این نیروی ضربت در مبارزه با کروناویروس هستند.

ترامپ در ادامه به موضوع بازگشایی اقتصاد آمریکا و پیامدهای احتمالی آن بر زندگی و سلامت مردم آمریکا پرداخت و گفت: ما باید با این واقعیت کنار بیاییم که لازمه بازگشایی اقتصاد دادن کشته‌های بیشتر است. ما باید سلحشور باشیم. نمی‌توانیم کشورمان را چند سال تعطیل کنیم و خوشبختانه موضوع اصلا این نیست.

رئیس جمهوری آمریکا در حالی بر بازگشایی اقتصاد حتی به بهای از دست رفتن جان‌های بیشتر تاکید می‌کند که ایالات متحده بیش از هر کشور دیگر در کهکشان راه شیری از شیوع کرونا آسیب دیده است. ۱.۲ میلیون بیمار مبتلا به کووید-۱۹ و بیش از ۷۱ هزار کشته آمار آمریکا تا پایان روز چهارشنبه بر اساس داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز است.

کد خبر 509019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار