شاید با شیوع کرونا و تعطیلی باشگاه‌ها تصور بر این بود که قهرمانان ورزشی شهرستان گتوند قید تمرین را می‌زنند، ولی آنها تمرینات خود را برای حفظ آمادگی جسمانی با رعایت توصیه‌های بهداشتی در خانه، دشت و کوه ادامه دادند.

دویدن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، با شیوع ویروس کرونا در ایران، فعالیت اماکن و باشگاه‌های ورزشی از سوی وزارت ورزش و جوانان ممنوع اعلام شد، اما قهرمانان ورزشی گتوند تمرینات خود را رها نکردند و بعد از گذشت بیش از ۲ ماه به شکل انفرادی و یا تعداد محدود در خانه‌ها و فضاهای باز به تمرین خود ادامه دادند.

به گفته برخی مربیان و ورزشکاران، ورزش و تقویت قوای جسمی یکی از راه‌های مقابله با ویروس کرونا است. برای همین، ورزشکاران شهرستان گتوند هرگز تمرینات ورزشی خود را ترک نکردند و با حفظ آمادگی بدنی خود به جنگ با کرونا رفتند.

امین میرزازاده، قهرمان گتوندی کشتی جهان، با اشاره به وضعیت این روزهای خود گفت: بهترین روش برای مقابله با کرونا در خانه ماندن و رعایت توصیه‌های بهداشتی است.

وی خواستار رعایت این توصیه‌ها از سوی مردم برای قطع زنجیره ویروس کرونا شد و افزود: بعد از شیوع کرونا برای حفظ آمادگی بدن، تمریناتم را در فضای باز انجام دادم.

عضو تیم ملی کشتی فرنگی و دارنده مدال طلای جهانی ادامه داد: به علت حضور در مسابقات المپیک ٢٠٢٠ برای جلوگیری از افت بدنی و دور ماندن از محل‌های پرتردد و سالن‌های ورزشی، تمرینات خود را با رعایت اصول بهداشتی به همراه سینا طالبوند، از مربیان کشوری، و تعدادی از ورزشکاران در دشت‌ها و کوه‌های سرسبز شهرستان گتوند انجام می‌دهیم.

میرزازاده اظهار کرد: به طور قطع این تمرینات برای ورزشکاران حرفه‌ای و به‌ویژه ورزش کشتی که نیاز به تشک برای اجرای فنون و تاکتیک دارند، کافی نیست. فقط امیدواریم هرچه زودتر این ویروس ریشه‌کن شود تا در شرایط مناسب‌تری تمرینات خود را دنبال کنیم.

این نخبه کشتی ایران در پایان توصیه کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و با روحیه خوب البته با دست‌کم نگرفتن کرونا و رعایت توصیه‌های بهداشتی این ویروس ناشناخته را شکست دهیم و به قول کشتی‌گیران پشتش را به خاک بمالیم.

ورزشکار قهرمان شهر ترکالکی گتوند نیز به ورزشکاران توصیه کرد با توجه به شیوع کرونا در خانه‌های خود تمرین کنند و به جز کارهای ضروری از خانه بیرون نروند.

ملک‌حسین غلامی با بیان اینکه برای ورزش از فضای خانه استفاده می‌کند ادامه داد: خانه را باید به شکل یک باشگاه درآورد. نیاز به وسیله زیادی برای ورزش نیست. یک ساعت در روز ورزش کردن نیز کافی است تا با توجه به دوری از باشگاه، آمادگی خود را حفظ کنیم.

این ورزشکار قهرمان که سابقه ۵ سال ورزش در رشته پرورش اندام و ۵ حکم قهرمانی در رشته‌های پرس سینه، ددلیفت و اسکات دارد گفت: توصیه من به تمام ورزشکاران فاصله نگرفتن از ورزش تا ریشه‌کن شدن کرونا است.

بانوی قهرمان رشته دو و میدانی از شهر جنت‌مکان گتوند نیز با اشاره به نحوه ورزش کردنش در روزهای بحرانی کرونا بیان کرد: بیشتر تمرینات ورزشی را این روزها در خانه و به صورت انفرادی انجام می‌دهم و برخی از روزها به علت محدودیت فضا برای ورزش دو و میدانی به همراه تعداد محدودی از ورزشکاران از فضاهای آزاد و کم‌تردد استفاده می‌کنم.

نازنین جمالی‌پور با بیان اینکه بیش از ۴ سال ورزش دو و میدانی را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد ادامه داد: ورزشکاران برای حفظ سلامتی و آمادگی خود، ورزش را ترک نکنند.

دارنده چند مدال کشوری و استانی در رشته دو و میدانی گفت: ورزشکاران می‌توانند تا ریشه‌کن شدن کرونا با رعایت توصیه‌های بهداشتی از فضای خانه برای ورزش استفاده کنند.  

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و به منظور پیشگیری از ابتلای ورزشکاران به این بیماری، فعالیت تمام باشگاه‌های ورزشی خوزستان در رشته‌های مختلف از اسفند سال 98 ممنوع اعلام شده است.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بارها به عموم شهروندان توصیه کرده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در خانه بمانند و سفرهای درون‌شهری و برون‌شهری را محدود کنند.

کد خبر 509125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار