مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش نسبی دما در استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان گفت: امروز پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت در این استانها وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

باد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی در روز پنجشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب دامنه‌های البرز مرکزی و شمال شرق افزایش ابر، وزش باد شدید موقت و در بعضی ساعات رگبار باران و رعدوبرق و در استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان کاهش نسبی دما و در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

فردا در شمال شرق کشور بارش‌ها پراکنده است. روز شنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در مناطق شمال غرب، برخی نقاط غرب، استانهای واقع در دامنه البرز غربی و مرکزی و زاگرس مرکزی رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش به صورت تگرگ است.

وی ادامه داد: روز یکشنبه این شرایط علاوه بر مناطق ذکر شده در دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق نیز رخ می‌دهد. در روز دوشنبه در شمال غرب کشور رگبار و رعدوبرق، وزش باد و در دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و شمال شرق بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش محسوس دما در استان‌های ساحلی خزر رخ می‌دهد.

ضیائیان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و روز شنبه قسمتی ابری در برخی ساعات همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 509056

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار