یک مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی اعلام کرد ویروس کرونا معمولاً در میان خفاش‌ها سرایت می‌کند و توالی ژنی ۱۵ هزار ویروس نشان می‌دهد که کووید-۱۹ ساختگی نیست.

مایکل رایان/ سازمان بهداشت جهانی

به گزارش همشهری آنلاین، تسنیم به نقل از رادیو بین‌المللی چین نوشت: «ماریا وان کرکهُوه» مسئول فناوری پروژه‌های اضطراری سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری و پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا درباره ساختگی بودن کروناویروس جدید در آزمایشگاه ووهان گفت: کروناویروس معمولاً در میان خفاش‌ها سرایت می کند. توالی ژنی ۱۵ هزار ویروس نشان می‌دهد که کروناویروس جدید ساختگی نیست. سازمان بهداشت جهانی همراه با سازمان خواربار و سازمان بهداشت حیوانات جهان و نهادهای ذیربط چین همکاری می‌کند تا ناقل واسط کروناویروس جدید را پیدا و از سرایت آن از حیوانات به انسان جلوگیری کند.

مایکل رایان مسئول پروژه‌های اضطراری سازمان بهداشت جهانی نیز گفت: سازمان بهداشت جهانی شواهد ادعایی آمریکا دال بر خارج شدن ویروس کرونا از آزمایشگاه ووهان را دریافت نکرده است.

وی تاکید کرد با توجه به شواهد توالی ژنی و نظرات جمع‌آوری‌شده توسط سازمان بهداشت جهانی، ویروس کرونا طبیعی است و دانشمندان چینی نیز پیوسته در حال همکاری و تبادل تجربه و دانش در این مورد با جهان هستند.

کد خبر 508526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار