مجموع نظرات: ۰
پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۷ - ۱۳:۴۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: کتابخانه دیجیتال ملی پزشکی ایران با یکپارچه شدن کتابخانه‌های دیجیتال دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افتتاح شد.

کتابخانه دیجیتال ملی پزشکی ایران که نتیجه یکپارچگی کتابخانه‌های دیجیتال دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور است با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

دکتر باقری لنکرانی وزیر بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت از اواخر سال 84 تلاش برای یکسان سازی دسترسی به منابع علمی را آغاز کرده است به خبرنگار ما گفت: از طریق این کتابخانه دسترسی دانشگاههای مختلف علوم پزشکی کشور به منابع علمی در یک جا که محل آن دردانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است فراهم شده است.

وی افزود: در این مجموعه امکانات جدید شامل دسترسی یکسان به کتابهای الکترونیک و پایان نامه های پزشکی هم ایجاد شده است.

در این کتابخانه امکان دسترسی به تازه ترین منابع اطلاعاتی پزشکی موجود دردنیا در هر مکان و هر زمان برای استادان، محققان و دانشجویان علوم پزشکی به صورت یکسان در همه دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی پزشکی کشور فراهم شده است.

دسترسی یکسان به 5000 نشریه معتبر پزشکی از بزرگترین ناشرین دنیا، 150 کتاب مرجع مهم از MD consult ،20 میلیون خلاصه مقالات علمی در معتبرترین بانکهای اطلاعاتی دنیا، قریب 2 میلیو ن پایان نامه دکترا و فوق لیسانس، بیش از صد هزار تصویر پزشکی، حدود 300 دوره بازآموزی پزشکی به صورت آنلاین همچنین دسترسی به نشریات معتبر clinics of north america پروتکلهای پزشکی، مهارتها و پروسیژرهای پزشکی به صورت مالتی مدیا، پیشرفته ترین منابع پزشکی مبتنی بر شواهد از جمله کتابخانه ویلی کوکران و نیز دسترسی به مهمترین اطلس های پزشکی دنیا از جمله مهمترین منابعی است که در قالب کتابخانه ملی دیجیتال پزشکی ایران در اختیار محققان پزشکی کشور قرار گرفته است.

در این کتابخانه پژوهشگران پزشکی ایران به سیستم بسیار پیشرفته و هوشمند تشخیص پزشکی مشاوره اول first consult دسترسی دارند.

بنابر این گزارش عضویت و استفاده از این کتابخانه برای اساتید، محققان و دانشجویان پزشکی رایگان است و با بکارگیری فناوری های پیشرفته کتابخانه دیجیتال هر محقق می تواند به سادگی به آخرین اطلاعات مورد نیاز خود دست یابد

کد خبر 50561

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار