فرزند مرحوم آیت‌الله ابراهیم امینی گفت: پیکر مرحوم آیت الله امینی شنبه ششم اردیبهشت در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به خاک سپرده می‌شود.

آیت الله امینی

به گزارش همشهری‌آنلاین، سعید امینی جمعه شب در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا خاطرنشان کرد: به دلیل شرایط کرونا، مراسم یادبود آیت‌الله امینی به صورت عمومی برگزار نخواهد شد و به خاطر این وضعیت، نمی‌توانیم برنامه‌ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: هنوز ساعت دقیق تدفین و اقامه نماز میت مشخص نشده است ولی شنبه ایشان به خاک سپرده می‌شود.

آیت الله ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سن ۹۵ سالگی دارفانی را وداع گفت.

وی در ماه‌های اخیر چند بار به‌دلیل بیماری در بیمارستان بستری و مرخص شده بود در روزهای اخیر در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری بود.

آیت الله ابراهیم امینی نجف‌آبادی (متولد ۱۳۰۴ش) نائب رئیس اسبق مجلس خبرگان رهبری، عضو برجسته جامعه مدرسین قم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، امام جمعه قم تا سال ۱۳۸۴ و از شاگردان برجسته آیت الله بروجردی، امام خمینی و علامه طباطبایی بوده است.

وی همچنین عضو شورای بازنگری قانون اساسی بوده و در اوائل انقلاب به عنوان نماینده امام خمینی به شهرهای نهاوند، هرمزگان، مازندران، همدان و ملایر رفته است.

در سال ۱۳۵۸ به مأموریت از امام خمینی به ترکمن‌صحرا رفته و به اختلافی که بین مردم و مالکین و اربابان توسط گروهک منافقین ایجاد شده بود، پایان داد.           

کد خبر 504590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار