سامانه ثبت‌نام تسهیلات ازدواج برای وام ۵۰ میلیون تومانی به‌روز شده است اما برخی بانک‌ها هنوز پرداخت این تسهیلات را آغاز نکرده‌اند.

وام ازدواج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، اواسط آذرماه ۹۸ با تقدیم لایحه بودجه به مجلس مشخص شد وام ازدواج سال ۹۹ همان ۳۰ میلیون تومان است، اما با واکنش نمایندگان مجلس در کمیسیون اقتصادی مبلغ ۵۰ میلیون تومان برای سال ۹۹ تصویب شد.

پس از تصویب وام ۵۰ میلیون تومانی در مجلس و شورای نگهبان لایحه به دولت ابلاغ می‌گردد و دولت از ابتدای سال ۹۹ موظف به اجرای آن خواهد بود.

لازم به ذکر است که بعد از ابلاغ به دولت، بانک مرکزی سامانه ثبت نام وام ازدواج را بروز می‌کند که بررسی‌ها نشان می‌دهد این سامانه در حال حاضر ثبت نام وام ۵۰ میلیون تومان را انجام می‌دهد و از زمان تغییر مبلغ افرادی که ثبت نام کنند شامل وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی خواهند شد.

  • پرداخت وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی به کجا رسید؟

البته پیگیری‌های میزان نشان می‌دهد که اغلب بانک‌ها هنوز پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی ازدواج را آغاز نکرده‌اند.

در همین راستا روابط عمومی یکی از بانک‌های دولتی گفت: هر زمانی که بانک مرکزی دستورالعمل پرداخت وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی را ابلاغ کند ۱۰ روز زمان لازم است تا دستورالعمل به شعب بانکی ابلاغ شود که حدودا بعد از یک ماه پرداخت این تسهیلات آغاز خواهد شد.

گفتنی است وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی به زوج‌های جوانی که تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند و تاریخ عقد آن‌ها بعد از اول فروردین ۹۶ است با اخذ یک ضامن معتبر و سفته تعلق می‌گیرد.

براساس مصوبه کمیسیون اقتصادی در سال ۹۹ وام ازدواج به صورت ۷ ساله پرداخت می‌شود و مبلغ اقساط ماهانه تقریبا ۶۵۰ هزار تومان خواهد بود.

با احتساب کارمزد ۴ درصد بر تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی ازدواج حدود ۲ میلیون تومان سود از هر زوج تا پایان پرداخت اقساط اخذ می‌شود.

کد خبر 503788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار