تخم مرغ، سبزیجات، انگور، سیب، توت و میوه‌ها را هرگز در مایکروفر نگذارید.

تغذیه - مواد غذایی - سبزیجات - آشپزی - میوه

به گزارش همشهری آنلاین، اسپوتنیک به نقل از سخنان متخصص تغذیه النا سولوماتینا نوشت: شما نباید تخم مرغ‌ها را در مایکروفر بجوشانید، در مایکروفر آب را نیز به حد جوش نرسانید زیرا می توانید دچار سوختگی شوید.

به گفته وی، آب در مایکروفر به طور مساوی گرم می شود و فوراً در حال جوشیدن است و می تواند "مانند یک انفجار" عمل کند. پاشیده شدن آب در حین گرم شدن در مایکروفر می تواند باعث سوختگی شود پوسته تخم مرغ موجود در مایکروفر ممکن است در برابر فشار داخل مقاومت نکند و منفجر شود. همچنین، برای مویز شدن انگور و سیب نباید آنها را در مایکرویو گذاشت زیرا می توانند در مایکروفر منفجر شوند.

سولومینا خاطرنشان کرد: بسیاری از محصولات هنگام گرم شدن، خواص مفید خود را از دست می دهند و حتی می توانند به سم تبدیل شوند. ویتامین C هنگام گرم شدن در برخی مواد غذایی از بین می رود. بنابراین به هر دلیلی از گرم کردن انواع توت ها و میوه ها در مایکروفر پزهیز کنید. هر چیزی را که حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده باشد، گرم نکنید. روغن های خام اکسیده شده در آنها می تواند به یک ماده سرطان زا تبدیل می شوند. بنابراین، سعی نکنید که دانه ها را در مایکروفر سرخ کنید، زیرا خاصیت آنها از بین می رود"

گیاهان و سبزی ها را در مایکروفر قرار ندهید، زیرا گیاهان حاوی نیترات هستند که وقتی گرم می شوند به یک ماده سرطانزا تبدیل می شوند.

کد خبر 503224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • فریباریوندی IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
    0 0
    خیلی خب عالی

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار