رئیس کلانتری ۱۵۰ تهرانسر از دستگیری ۲ سارق لوازم داخل خودرو با ۵۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: متهمان از خودروهای پارک شده در حواشی بزرگراه آزادگان سرقت می‌کردند.

دستگیری استان بوشهر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ محمود مالمیر گفت: با دریافت چند شکایت مردمی مبنی بر سرقت لوازم داخل خودروهای‌شان بررسی موضوع در اختیار تیمی از ماموران کلانتری قرار گرفت.

وی ادامه داد: تیم تجسس کلانتری برای بررسی موضوع به نشانی‌های اعلامی مراجعه و در تحقیقات میدانی به دست آوردند که راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی وانت سفید رنگ با پلاک مخدوش ضمن توقف در کنار خودروهای پارک شده در خیابان‌های اطراف بزرگراه آزادگان، لوازم داخل خودروهای‌شان را سرقت و از محل متواری می‌شوند.

مالمیر با اشاره به اینکه در تحقیقات میدانی تصویری از سارقان به دست نیامد، اضافه کرد: ماموران کلانتری تهرانسر برای شناسایی سارقان تعداد گشت زنی‌های هدفمند را افزایش دادند تا اینکه روز جمعه (۲۹  فروردین) ماموران کلانتری در حال گشت زنی در حاشیه بزرگراه آزادگان خودروی تحت تعقیب (یک وانت سفید) را مشاهده و سارقان را دستگیر کردند.

کلانتر محله تهرانسر افزود: با آغاز عملیات تعقیب و گریز سارقان، گشت انتظامی کلانتری موفق شدند پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، خودروی متهمان را متوقف و راننده و سرنشین آن را دستگیر کنند.

مالمیر با اشاره به اینکه در بازرسی از خودروی متهمان ۹۵ قلم لوازم داخل خودرو مسروقه از قبیل اسکوتر، لوازم صوتی کشف شد، گفت: هر دو متهم به جرم ارتکابی با همکاری یکدیگر اعتراف و هر دو سارق برای تحقیقات تکمیلی به کلانتر تهران سر انتقال داده شدند.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۷۰ میلیون تومان برآورد کرده اند، تصریح کرد: هر دو متهمان در کلانتری اظهار کردند که اموال سرقتی را به یکی از استان‌های هم جوار انتقال می‌دادند و با قیمت پایین تر از قیمت واقعی به یک مالخر می‌فروختند.

کلانتر محله تهرانسر در رابطه با سوابق این سارقان ۳۳ و ۴۹ ساله گفت: هر دو سارق به موادمخدر و روانگردان اعتیاد دارند و سارق ۴۹ ساله سابقه دار بوده و پس از سپری کردن ۱۱ سال در زندان، اخیرا از زندان آزاد شده است.

مالمیر با اشاره به اینکه هر دو سارق به ۵۰ فقره سرقت لوازم خودرو اعتراف کردند، گفت: تاکنون تعدادی از مال باختگان شناسایی و اموال سرقتی به آنان تحویل داده شد.

به گفته کلانتر محله تهرانسر، هر دو متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفته اند و دستگیری مالخر  هم در دستور کار قرار دارد.

کد خبر 503066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار