عضو شورای شهر تهران ابراز امیدواری کرد که مدیریت شهری با همکاری مالک خانه صادق هدایت، این خانه را به‌زودی تبدیل به خانه موزه هدایت کند.

بازديد حجت نظري از خانه صادق هدايت

به گزارش همشهری آنلاین، حجت نظری عضو شورای شهر تهران در صفحه اینستاگرام خود در خصوص آخرین وضعیت خانه صادق هدایت در تهران نوشت: «چند سال پیش در حال عبور از خیابان تقوی بودم که خانه صادق هدایت را به دوستانی که همراهم بودند نشان دادم. خانه‌ای که در اختیار بیمارستان امیراعلم است و امکان بازدید از آن برای عموم وجود ندارد و تنها تابلویی که کنار در ورودی نصب شده نشان می‌دهد مالک خانه نابغه معاصر ادبیات کشورمان، صادق هدایت است.

آن روز طرح روی دیوار خانه، حسابی تو ذوق‌مان زد که اصلا چرا باید خانه‌ای با چنین قدمتی که احتمالا بسیاری از شاهکارهای هدایت در آن خلق شده و محل رفت و آمد روشنفکران و نویسندگان زیادی بوده، این‌طور به سبک مهدهای کودک نقاشی شده باشد. البته بعد از تعاملاتی که در دوره فعلی مدیریت شهری با بیمارستان داشتیم، چند وهله این خانه برای بازدید عموم مردم باز شد.

بهمن‌ ماه سال نودوهفت و در آستانه صد و شانزدهمین زادرور صادق هدایت بود که بازدیدی از خانه این نویسنده داشتم. رئیس محترم بیمارستان امیراعلم که در این بازدید همراه ما بود گفت که دلیل نقاشی‌های کودکانه روی دیوار خانه هدایت، کاربری مهدکودک این خانه در سال‌ها قبل بوده است و من هم تاکید کردم که این نقاشی، آن هم با کیفیتی که در پی باران و تابش آفتاب و ... رنگ و رو رفته هم شده، تناسبی با این خانه ندارد و بهتر است اصلاح شود. خوشبختانه مسئولان بیمارستان هم استقبال کردند و با همکاری شهرداری منطقه ۱۲ اقداماتی آغاز شد.

چند روز پیش بود که شصت و نهمین سالمرگ صادق هدایت را پشت سر گذاشتیم و همین بهانه‌ای شد که پی‌گیر موضوع شوم و مطلع شدم که چند وقتی است آن نقاشی از روی دیوار بیرونی خانه پاک شد و دیوار به حالت عادی برگشته است. امیدوارم خیلی زود با تعامل مسئولان شهرداری و بیمارستان امیراعلم به عنوان مالک خانه هدایت، امکان بازدید دائمی عموم از این خانه تاریخی فراهم شود و در کنار دیگر خانه‌موزه‌ها، خیلی زود خانه‌موزه هدایت هم در تهران داشته باشیم.»

کد خبر 501044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار