رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش از فعال شدن شبکه «شاد» به صورت آزمایشی برای مقطع ابتدایی خبر داد.

شبکه شاد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، مهدی شرفی رئیس مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت شبکه دانش آموزی شاد، اظهار کرد: در حال حاضر این شبکه برای مقطع ابتدایی فعال شده و مدارس منتخب توانسته‌اند آموزش خود را در فضای ایمن مجازی آغاز کنند.

وی افزود: سایر مدارس نیز به مرور زمان به شبکه شاد اضافه می‌شوند و این شبکه زیرساختی است که فضای یادگیری را برای تمامی دانش‌آموزان بدون هیچ محدودیتی فراهم کرده است.

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: زیرساخت شبکه آموزشی شاد در واقع نقطه اتصال میان دانش‌آموزان و معلمان است اما برای استفاده نیاز است تا همه دانش‌آموزان برای حضور در این فضای آموزشی نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

شرفی با بیان اینکه میزان استفاده دانش‌آموزان از شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) به ظرفیت فناوری ارتباطات، شبکه اینترنت و دستگاه‌های هوشمند خانواده‌ها و معلمان بستگی دارد، گفت: زیرساخت‌های لازم از سوی آموزش و پرورش برای همه دانش‌ آموزان مهیا شده است و جدول برنامه درسی دانش‌آموزان را معاونان آموزشی تعیین کرده و این برنامه‌ها در واقع مطابق برنامه هفتگی کلاس‌های حقیقی تعیین شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: با توجه به اینکه کشش یادگیری مجازی سنگین‌تر است، این آموزش‌ها تقریبا نصف ساعات درسی هفتگی دانش‌آموزان درنظر گرفته شده است.

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به همکاری با بخش خصوصی در شبکه شاد، گفت: آموزش و پرورش قصد دارد تا در فاز بعدی کار از تمام ظرفیت بخش خصوصی از پیام‌رسان گرفته تا تولیدکنندگان ابزارهای آموزشی الکترونیکی که بتوانند خدمات آموزشی ارائه دهند، استفاده کند.

شرفی تأکید کرد: هر مجموعه تولیدکننده ابزارهای کمک آموزشی و آموزشی می‌تواند به آموزش و پرورش خدمات دهند و در حال حاضر بحث فراخوان این موضوع هم مطرح است تا مدیران مدارس به صورت اختیاری از خدمات این تولیدکنندگان در بخش آموزشی استفاده کنند.

کد خبر 500858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 8
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • روژین قادری IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
  3 0
  برنامه شاد را چجوری نصب کنم
 • یمن لولویی IR ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۰
  1 1
  عالی اگه درست از اب در بیاد چه تضمینی برای خرید محصول وجود دارد لطفا د ج کنید.ممنون
  • ستایش رمضانی IR ۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۰
   1 0
   خوب
 • مهدیا IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
  0 1
  خوب نبود
 • محمد IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
  1 2
  عالی
 • امیر مهدی جباری IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۲
  1 0
  سلام آقا

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار