وزیر آموزش و پرورش گفت: با اینکه مدت زیادی از راه‌اندازی شبکه «شاد» (شبکه آموزشی دانش‌آموز) نمی‌گذرد، بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان و معلمان دوره ابتدایی در آن ثبت‌نام کرده‌اند.

آموزش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی در نشست با مدیران کل حوزه ستادی که با موضوع شبکه شاد برگزار شد، اظهار کرد: هر تغییری بر زندگی افراد جامعه تأثیر می‌گذارد و شیوع ویروس کرونا یکی از این تغییرات بوده که زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده است.

وی افزود: چنانکه دانشمندان می‌گویند، پس از دوران کرونا تغییرات اساسی در سطح دنیا صورت می‌گیرد. مطمئناً موضوع کرونا بسیاری از تعادل‌های دنیای کنونی را بر هم زده و تعادل‌های جدیدی را ایجاد می‌کند و بنابراین آزمون بزرگی برای دولت‌هاست.

حاجی میرزایی با اشاره به حذف و اضافه شدن شکل و شمایل برخی کسب و کارها به دلیل ویروس کرونا، تأکید کرد: بسیاری از شاخص‌های موجود در زندگی بشر پس از کرونا تغییر می‌کند و جنبه‌های مختلف زندگی تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بیش از ۱.۵ میلیارد نفر از دانش‌آموزان جهان به دلیل انتشار ویروس کرونا از مدرسه محروم شدند. حال سوال این است که اگر این بیماری در برهه‌هایی دیگر از زمان ادامه پیدا کند، چه باید کرد؟ طبق مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا باید برنامه‌ها بر اساس فرض‌های وجود این بیماری ارائه شود.

حاجی میرزایی افزود: تعطیلی مدارس باعث شد تا بستری را در فضای مجازی برای آموزش دانش‌آموزان ایجاد کنیم و شرایط مدرسه و کلاس درس را در فضای مجازی ادامه دهیم.

وی با تشریح تلاش‌های انجام‌شده برای ایجاد شبکه مستقل آموزشی دانش‌آموز، ادامه داد: اغلب کارکنان ستادی آموزش و پرورش بدون وقفه در تعطیلات نوروزی تلاش کردند تا شبکه شاد در نیمه شعبان راه‌اندازی شود. تا کنون ۲۵۰ هزار کلاس در شبکه شاد تشکیل شده و ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار کاربر در این شبکه آموزشی ثبت‌نام کرده‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه به اعتقاد بسیاری از کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات، راه‌اندازی این شبکه نقطه عطفی در تاریخ آموزش و پرورش است، افزود: با وجود شبکه شاد، دیگر نگران تعطیلات ناخواسته در طول سال تحصیلی نیستیم. چون فرایند آموزش در این شبکه برقرار است. همچنین امکان تحقق عدالت آموزشی از این طریق ممکن می‌شود.

کد خبر 500614

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار