معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه اصراری برای بازگشایی دانشگاه‌ها وجود ندارد، گفت: این وزارتخانه پروتکل‌های بهداشتی را برای دانشگاه‌ها تدوین کرده است، اما در حال حاضر کلاس‌های تئوری به شکل مجازی برگزار می‌شود. 

خوابگاه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سیماسادات لاری امروز در نشست خبری با خبرنگاران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، به تشریح اقدامات وزارت بهداشت در دانشگاه ها در حوزه دانشجویی پرداخت و گفت: از همان ابتدای کار شیوع دستورالعمل های حفاظتی بهداشتی دانشجویان و بسته های حمایت روان تهیه و به دانشگاه ها ارسال شد.

وی افزود: تعطیلی خوابگاه ها در اولین فرصت انجام گرفت. فعالیت های ورزشی هم تعطیل شد. اما در حال حاضر دانشجویان بالینی، دستیاران و اینترن ها در خط مقدم حضور دارند و همچنان کار می کنند.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: دانشجویان ما از همان ابتدا احساس مسئولیت کردند. پویش دانشجویی برای مقابله با ویروس کرونا اجرا شد. ۷۲۰۰ دانشجو شامل ۴۶۰۰ از وزارت بهداشت و ۲۲۰۰ از وزارت علوم و ۸۰۰ دانشجوی دانشگاه آزاد به این پویش مقابله، پیشگیری و تاب آوری و مستندسازی اضافه شدند.

وی تاکید کرد: بانک اطلاعاتی به دانشگاه ها داده شده است و از این دانشجویان در حوزه های مختلف حضور دارند. دانشجویان محتوای علمی و بیش از ۱۰۰ مقاله ترجمه کرده اند. ضمن اینکه  با سازمان جمعیت هلال احمر همکاری کردند. بسته های فرهنگی داده شد. همچنین ارائه مشاوره های فرهنگی از سوی دانشجویان انجام شد و دانشجویان حتی در نقاهتگاه ها نیز حضور دارند.

معاون فرهنگی دانشجویی  وزیر بهداشت از بررسی سلامت روان کارکنان درمانی خبر داد و گفت: این موضوع از سوی اداره مشاوره ارزیابی می شود. همیشه این سئوال بود که اگر یک بحرانی پیش بیاید آیا نسل جوان مثل قبل در صحنه حاضر هستند این بحران نشان داد که جوانان در صحنه حاضر می شوند.

دکتر لاری خاطرنشان کرد: تعطیلی دانشگاه ها تا پایان فروردین ماه ادامه دارد و هیچ اصراری به بازگشایی دانشگاه ها وجود ندارد. وزارت بهداشت پروتکل های بهداشتی را آماده کرده است و کلاس های تئوری به شکل مجازی ارائه می شوند تا دانشجویان عقب نمانند. کلاس های عملی هم در ثبات شرایط برگزار می شود.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص نحوه محاسبه شهریه خوابگاه های دانشجویی خودگردان گفت: این موضوع اهمیت زیادی دارد اما هنوز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است با کمک صندوق رفاه دانشجویان و دانشگاه‌ها تصمیمی خواهیم گرفت تا نهایت مساعدت با دانشجویان فراهم شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص آمار فوتی دانشجویان ناشی از ابتلا به کرونا اشاره کرد و گفت: آمار تفکیک شده‌ای از ابتلا و مرگ دانشجویان بر اثر کرونا نداریم، اکثرا دانشجویانی بودند که بهبود پیدا کردند. البته تعدادی فوتی از دانشگاه های وزارت علوم داشتیم اما از علوم پزشکی آمار فوتی نداریم و اگر موردی هم بوده بهبودی حاصل شده است. 

کد خبر 500788

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار