باران‌های بهاری، هوای خوش فروردین و نفس تازه زمین دست به دست داده‌اند تا شکوه طبیعت را بار دیگر نظاره‌گر باشیم. بوستان جنگلی کوهسار در منطقه ۵ تهران این روزها دیدنی است. طراوتی که شهروندان باید با رعایت کامل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از آن بهره‌مند شوند.

کوهسار

همشهری آنلاین – سمیرا باباجانپور: درهای بوستان جنگلی کوهسار در شمال محله شهران چند روزی است که برروی شهروندان تهرانی گشوده شده است. این بوستان با مساحت ۶هزار و ۲۰۰ هکتاری خود نه تنها بزرگترین پارک جنگلی تهران محسوب می‌شود بلکه به عنوان یک نمونه استاندارد و وسیع جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد.

جذابیت های طبیعی کوهسار در فصل بهار شهروندان زیادی را به خود جذب می‌کند. حیات وحش دیدنی در کنار تنوع گیاهی موقعیت گردشگری ویژه‌ای برای این پارک جنگلی به وجود آورده است. با این حال به دلیل بحران ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان مدیریت بوستان از گردشگران درخواست می‌کند تا با رعایت کامل نکات بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی به کوهسار بیایند و در صورت امکان از اتومبیل‌های خود پیاده نشوند. «شهاب‌الدین محمدی» دراین باره می‌گوید: «چند روزی است که طبق دستورالعمل اعلام شده درهای بوستان جنگلی کوهسار همچون سایر بوستان‌های پایتخت بر روی شهروندان گشوده شده است. به دلیل موقعیت گردشگری خاص بوستان کوهسار و استقبال شهروندان از طبیعت آن گردشگران باید از تجمع زیاد در این بوستان پرهیز کنند. پهن کردن بساط غذا و نشستن خانوادگی زیر آلاچیق‌ها باید محدود شود. این روزها شهروندان با اتومبیل در بوستان گردش می‌کنند و امیدواریم به همین اکتفا کنند.»

  • جشن بهاری حیوانات دربستر طبیعت

باران بهاری و آب و هوای مناسب باعث شده تا امسال طراوت طبیعت کوهساردیدنی باشد. محمدی دراین باره می‌گوید: «سطح بوستان مملو از ارغوان های دیدنی شده است. همچون فرشی بنفش رنگ همه جا پهن شده‌اند. خوشبختانه گیاهان مجموعه آفتی ندارند و در بهترین موقعیت طبیعی خود قرار دارند.» 
او از حیات وحش بومی پارک جنگلی نام می‌برد و می‌گوید: «بهار فصل شروع زندگی نو است و ما این هیجان را در حیوانات بومی اینجا می‌بینیم. پرواز عقاب، شاهین و دلیچه پرنده شکاری زیبا برفراز کوهسار دیدنی است. خرگوش، روباه و جوجه تیغی و صدای بلبل وقمری این زیبایی را تکمیل می‌کند.»

  • شهروندان نکات بهداشتی را رعایت کنند 

شهاب الدین محمدی مدیر مجموعه تفریحی و گردشگری بوستان جنگلی کوهسار معتقد است استفاده از این فضاهای عمومی مثل بوستان‌ها باید زیر نظر مسئولان بهداشتی و با حفظ رعایت کامل بهداشت فردی و عمومی باشد او می‌گوید: «اگرچه طراوت فصل بهار خانه‌نشینی را دشوار می‌کند ولی تاکید همچنان به خانه نشینی است. از طرفی اگر فضاهای عمومی مثل بوستان‌ها بازگشایی می‌شود می‌توان با بکارگیری روش‌های ساده ولی کارآمد رفت و آمد را کنترل کرد. یقینا طرح غربالگری در ورودی بوستان‌هایی همچون کوهسار لازم است.»
مدیربوستان جنگلی کوهسار از امکانات جدیدی در این مجموعه تفریحی خبر می‌دهد که با برطرف شدن بحران کرونا در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت. او می‌گوید: «شهربازی بوستان به تازگی آماده بهره برداری شده است. امکانات برای فعالیت چند رستوان خانوادگی و رستوران بین المللی فراهم شده که امیدواریم شهروندان به زودی بتوانند در کنار بهره‌مندی از هوای خوش بهاری از آنها استفاده کنند.»

کد خبر 499770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار