استاندار خراسان جنوبی از راه‌اندازی پویشی در استان خبر داد که با محوریت دولت و نهادهای حمایتی، پیش از ماه مبارک رمضان بسته‌های حمایتی در اختیار اقشار نیازمند قرار می‌گیرد.

ماه رمضان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان در نشست شورای هماهنگی نهادهای حمایتی استان خراسان جنوبی افزود: با توجه به توصیه‌های امروز رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه و کمک ویژه به اقشار آسیب‌پذیر و با توجه به شرایط خاص کشور و کاهش جدی درآمد اقشار آسیب‌پذیر، تصمیم بر این شد تا پویشی در استان راه‌اندازی کنیم و با محوریت دولت و نهادهای حمایتی، بتوانیم پیش از ماه مبارک رمضان، بسته‌های حمایتی را در اختیار اقشار نیازمند قرار دهیم.

وی افزود: پیش‌بینی ما برای اجرای این طرح سه ماهه است و افرادی که شناسایی می‌شوند نباید شاغل، مستمری بگیر و تحت پوشش نهادهای حمایتی باشند لذا این غربالگری نیازمند همت همه دستگاه‌های مرتبط با موضوع می باشد.

استاندار ادامه داد: باید با هم افزایی نهادهایی همچون کمیته امداد امام خمینی‌(ره)، بهزیستی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی، بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان امام، سپاه پاسداران، آستان قدس رضوی، قرارگاه سازندگی بسیج، مؤسسات خیریه، سمن‌ها و... بتوانیم بسته‌های حمایتی از جمله مواد غذایی را طی سه ماه در اختیار گروه‌های آسیب‌پذیر قرار دهیم تا ان شاءالله شرایط کشور به وضعیت عادی بازگردد.

نماینده عالی دولت در استان خاطرنشان کرد: در این راستا کمیته‌های مختلفی از جمله کمیته شناسایی و پایش، کمیته پشتیبانی، کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی و کمیته جمع‌آوری کمک‌های مردمی پیش‌بینی شده که باید هرچه زودتر فعالیت خود را آغاز نمایند تا بانک‌های اطلاعاتی تجمیع شده و پیش از ماه مبارک رمضان کار آغاز شود.
 
وی در ادامه به تجربه موفق کارهای مشارکتی در راستای محرومیت‌زدایی از استان اشاره کرد و تصریح کرد: این نوید را به مردم عزیز می‌دهیم که همانند پروژه‌های گذشته، اقدامات بزرگ مشارکتی دیگری نیز در دستور کار داریم تا بتوانیم در مسیر محرومیت‌زدایی از استان و توانمندسازی اقشار نیازمند گام برداریم.

کد خبر 499616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار