مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه از فعالیت خودجوش و جهادی بیش از ۱۲۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد استان برای مقابله با کرونا و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر خبر داد.

مساجد

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام افشین کلات‌پور با گفت: از همان زمان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان نیز به‌صورت خودجوش اقدام به مقابله با این بیماری کردند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه با اشاره به لزوم همدلی و تقویت روحیه جهادی و همبستگی ملی برای عبور از این بحران، گفت: در همین راستا اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری بیش از ۱۲۰ مسجد استان پای‌کار آمدند تا از اقشار آسیب‌پذیر در برابر این بیماری حمایت کنند.

وی ایثار، ازخودگذشتگی، حس همدلی و همبستگی را از ویژگی‌های بارز مردم ایران عنوان کرد و افزود: حضور خودجوش، جهادی و پا به کار بچه‌های مسجد در تمامی عرصه‌های انقلاب، همواره نقش اساسی و کلیدی در عبور از مشکلات داشته و امروز جوانان مساجد با حس مسئولیت و حضور فعال درصحنه خدمت گذاری، در قالب پویش مسجد؛ کانون سلامت به یاری مدافعان سلامت و حمایت از آسیب دیدگان این بحران در کشور و استان شتافته‌اند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه افزود: در اولین روزهای شیوع این بیماری بچه‌های مسجد به‌عنوان اولین یاریگران مدافعان سلامت وارد میدان شده و اقدام به تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی حاوی مایع دستشویی، دستکش، ماسک و ژل‌های ضدعفونی‌کننده بین محله‌های پیرامونی مساجد، شهرک‌ها و نقاط محروم استان پرداختند.

کلات پور به اقدامات گسترده مدیران، ائمه جماعات، کتابداران، فعالان فرهنگی و اعضای کانون‌های مساجد در راستای ارائه آموزش‌های لازم درزمینهٔ پیشگیری، کنترل و مقابله با ویروس کرونا در فضای مجازی، سامانه بچه‌های مسجد (فهم) و شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: جوانان کانون‌های مساجد کرمانشاه همچنین پویش‌هایی را با هشتک مسجد کانون سلامت، مدافعان سلامت، کرونا را شکست می‌دهیم و در خانه بمانیم به راه انداختند.

تهیه و توزیع ۳۰۰۰ بسته بهداشتی و غذایی توسط «بچه‌مسجدی‌ها»

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، تصریح کرد: در این روزها بچه‌های مسجدی برای جلب مشارکت خیرین و تهیه بسته‌های بهداشتی و غذایی ویژه خانواده‌های محروم تلاش‌های بسیاری داشته و تاکنون جوانان مساجد بیش از سه هزار بسته بهداشتی و غذایی را در نقاط مختلف استان توزیع کرده‌اند.

کلات پور به راه‌اندازی کارگاه‌های تهیه دستکش و ماسک از سوی برخی از کانون‌های فعال استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: این اقدامات به‌صورت خیرخواهانه و بدون هیچ‌گونه چشمداشتی در راستای کمک‌رسانی به کادر بهداشت و درمان و همچنین همشهریان و هم استانی‌ها صورت گرفته است که برخی از سازمان‌ها نیز حمایت‌هایی را از این اقدام داشته‌اند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه با اشاره به استمرار اقدامات جهادگرانِ کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، گفت: یکی از نکات قابل‌توجه و بسیار مهم در مقابله با بیماری کرونا این است که تمامی اقدامات کانون‌های مساجد به‌صورت خودجوش و مردمی صورت گرفته که نشان از نقش کلیدی مساجد به‌عنوان اثرگذارترین کانون‌های اجتماعی دارد.

وی به همکاری و مشارکت سازنده کانون‌های مساجد و پایگاه‌های بسیج در ضدعفونی معابر، خیابان‌ها و اماکن عمومی و بهداشتی اشاره و خاطرنشان کرد: ائمه جماعات، طلاب و روحانیون نیز در این امر مشارکت فعال و همه جانب‌های داشتند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان کرمانشاه، اقدامات کانون‌های مساجد را نمونه‌ای درخشان از روحیه انقلابی، ایثار و ازخودگذشتگی دانست و گفت: برخی از اعضای کانون‌ها از نخستین روزهای شیوع بیماری کرونا به‌صورت داوطلبانه در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حضور یافته و به نگهداری از بیماران و یاری کادر درمان شتافتند که یادآور روزهای دوران دفاع مقدس است.

کد خبر 499454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار