رئیس‌کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از شدت برخورد با متجاوزان به بیت‌المال در عرصه‌های ملی و منابع طبیعی و جنگلی استان خبر داد.

زمین خواری

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  حسن نگین تاجی گفت: هرگونه تجاوز به اراضی ملی و انفال، قطع درختان، بوته‌کنی، تصرف اراضی ملی و تغییر کاربری اراضی زراعی جرم بوده و با آن به‌شدت برخورد می‌شود.

وی افزود: به کلیه رؤسای محترم حوزه‌های قضایی و دادستان‌های محترم اعلام گردیده که در راستای دستورالعمل‌های شورای حفظ حقوق بیت‌المال با هرگونه تعدی به انفال برخورد گردد.

رئیس‌کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به کلیه رؤسای محترم حوزه‌های قضایی و دادستان‌های محترم اعلام گردیده که در راستای دستورالعمل‌های شورای حفظ حقوق بیت‌المال با هرگونه تعدی به انفال برخورد گردد.

 نگین تاجی گفت: به معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز دستور داده‌شده در چهارچوب مقررات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان نسبت به هرگونه اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از دست‌اندازی به انفال و وقوع اقدامات مجرمانه از بین بردن جنگل‌ها و مراتع برنامه‌ریزی و اقدام نمایند.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت‌المال تصریح کرد: طی دو ماه اخیر موارد متعددی از دست‌اندازی به اراضی ملی، قطع اشجار، بوته کنی، از بین بردن مراتع و تخریب اراضی گزارش گردیده که توسط دادستان‌های حوزه‌های قضایی برای مجرمین پرونده تشکیل و در حال رسیدگی است.

حسن نگین تاجی به دست‌اندازی‌هایی که توسط سودجویان، به اراضی ملی در شهرستان مرکز استان شده اشاره نمود و گفت: به دادستان محترم عمومی و انقلاب مرکز استان اعلام گردیده که بدون هیچ‌گونه ملاحظه‌ای با این اقدامات برخورد گردد.

او افزود: تاکنون نیز پرونده‌های متعددی برای مجرمین تشکیل و در روند رسیدگی قضایی قرارگرفته‌اند.

رئیس‌کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی سامانه پیامکی به‌منظور ارتباط بهتر و راحت‌تر مردم با دستگاه قضایی در صیانت از منابع طبیعی و محیط‌زیست و جنگل خبر داد و افزود: دستگاه قضایی استان علاوه بر سامانه سجام به آدرس sajam.scpd.ir، سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۱۲۹ را در معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان راه‌اندازی نموده است.

نگین‌تاجی در ادامه ضمن دعوت مردم در همکاری با دستگاه قضایی در صیانت از اراضی ملی، منابع طبیعی، محیط‌زیست و جنگل‌ها و رودخانه‌های استان و هرجایی که در حکم انفال است، گفت: عموم مردم شریف استان می‌توانند از طریق تلفن همراه اقدامات مجرمانه افراد متعرض به موارد ذکرشده را در سراسر استان به این سامانه ارسال نمایند.

او بیان کرد: سیاست ما در دادگستری استان این است که مردم عزیز، در استان، دیدبانان قضایی ما هستند و می‌توانند در هر جای استان کهگیلویه و بویراحمد و در هر زمان هرگونه جرم را از طریق این سامانه به دادگستری استان اطلاع دهند تا در اسرع وقت از وقوع جرم پیشگیری یا با مجرمین برخورد قضایی گردد.

کد خبر 499448

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار