بیش از ۲۰۰ گروه محیط زیستی در نامه‌ای خواستار تعطیلی بازارهای فروش حیوانات زنده از سوی سازمان بهداشت جهانی شدند.

فروش حیوانات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت طی ۷۲ سال گذشته با بیشترین فشار در رابطه با درخواست تعطیلی بازارهای فروش حیوانات زنده به منظور پیشگیری از همه‌گیری بیماری‌ها در آینده مواجه شده است.

صدها کارشناس محیط زیست در سراسر جهان طی نامه‌ای از سازمان جهانی بهداشت درخواست کردند تا تمام تلاش خود را برای پیشگیری از بروز بیماریهای جدید ناشی از خرید و فروش موجودات زنده به کار گیرد.

به گفته محققان و کارشناسان، شواهد حاکی از آن است که بیماری کووید-۱۹ منشا حیوانی داشته و به احتمال زیاد خفاش‌ها عامل شیوع آن بوده‌اند که در بازارهای خرید و فروش در اختیار افراد قرار می‌گیرد. همچنین همه گیری بیماری‌های دیگری همچون سندرم مزمن تنفسی که در سالهای ۳-۲۰۰۲ نزدیک به ۸۰۰ کشته برجا گذاشت و بیماری ابولا که جان ۱۱ هزار و ۳۰۰ نفر را گرفت با ویروس‌هایی در ارتباط بوده که علت آن مصرف گوشت حیوانات وحشی بوده است. 

در این نامه جدید کارشناسان محیط زیست از سازمان جهانی بهداشت درخواست کرده‌اند تا به دولت‌ها توصیه کند به ممنوعیت دائم فعالیت بازارهای فروش موجودات زنده اقدام کرده یا تجارت در حیات وحش را به منظور کاهش تهدیدهای متوجه سلامت انسان به حداقل برسانند.

کد خبر 499261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =